VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Ferro o krok od Valencii

Bogdan Wójcik, 08.01.2021; 18:00

Portugalczyk naciska na transfer

Francisco Reis Ferreira, znany jako Ferro, to mierzący 192 centymetry wzrostu, 23-letni środkowy obrońca Benfiki Lizbona. Jak donoszą portugalskie media, Valencia jest o krok od sfinalizowania wypożyczenia zawodnika, który osobiście poprosił swój obecny klub o zgodę na transfer.

Porozumienie zawarte pomiędzy klubami wydaje się być całkowicie osiągnięte, jednak Benfika chciałaby najpierw dopiąć transfer Lucasa Veríssimo z Santosu, który docelowo miałby wypełnić lukę po Ferro. Portugalczyk jest jednak świadomy, że Valencii zależy na rychłym sprowadzeniu stopera, i wie, że jeśli do transferu nie dojdzie teraz, to Los Ches mogą chcieć sięgnąć po alternatywne rozwiązanie. W związku z tym, za pośrednictwem swojego agenta – Ulissesa Santosa, 23-latek poprosił kierownictwo portugalskiego klubu o przyspieszenie negocjacji.

Choć wszystkie portugalskie media są zgodne odnośnie osiągnięcia porozumienia pomiędzy każdą z zainteresowanych stron, to ich doniesienia różnią się nieco względem formy transferu. Dziennik Record informuje, że umowa powinna dotyczyć wypożyczenia bez obowiązkowej opcji wykupu po sezonie, zaś inne źródło – SIC Notícias zapewnia, że takowy zapis zostanie uwzględniony w kontrakcie zawodnika.

W obecnej kampanii Ferro rozegrał raptem trzy spotkania ligowe oraz po jednym w Lidze Europy i Pucharze Portugalii. Obrońca nie może liczyć obecnie na regularną grę w ekipie prowadzonej przez Jorge Jesusa, ponieważ jego pozycja w zespole uległa znacznemu obniżeniu za sprawą transferów dokonanych przez Benfikę w letnim oknie transferowym. Do zespołu dołączyło wówczas dwóch uznanych stoperów – Jan Vertonghen oraz były piłkarz Valencii – Nicolás Otamendi.

Kategoria: Transfery | Las Provincias | fot. The Sun skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.