VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Yeclano vs. Valencia – zapowiedź

Wojciech Ciuraj, 07.01.2021; 17:10

Kolejna runda Copa del Rey

Po niedawnym wotum zaufania, którego udzielił Javiemu Gracii Peter Lim, drużyna przystępuje do kolejnej rundy Pucharu Króla. Przeciwnikiem Valencii będzie trzecioligowy zespół Yeclano.

Piłkarze Valencii mają świadomość, że od teraz każdy mecz może zadecydować o losach szkoleniowca. Peter Lim wraz z Anilem Murthym zdecydowali o kontynuowaniu współpracy z Gracią, jednak obie strony zdają sobie sprawę z tego, że zadecydowały o tym głównie przesłanki ekonomiczne. Javi Gracia musi wyrwać drużynę z marazmu i wygrać najbliższe spotkania. Idealną okazją do przełamania wydaje się dzisiejszy mecz pucharowy.

Z racji napiętego terminarza i zbliżających się kluczowych spotkań w LaLidze, Gracia ponownie postawi na kilku młodych graczy, którzy do tej pory nie mogli liczyć na minuty. Najprawdopodobniej jednak wyjściowa jedenastka opierać się będzie o większą ilość ważnych graczy. W bramce ponownie szansę ma otrzymać Christian Rivero, który pozostawił bardzo dobre wrażenie w poprzednim meczu pucharowym. Prawa strona defensywy ma należeć do Thierrego Correi, który będzie najprawdopodobniej jedynym piłkarzem w wyjściowej jedenastce, który wystąpił od pierwszych minut z Cádiz. Portugalczyk nie spisał się wówczas najlepiej, dlatego spotkanie pucharowe może być dla niego szansą na odpokutowanie win. Na środku obrony może zadebiutować zawodnik rezerw Kevin Sibille, partnerować mu będzie najprawdopodobniej Eliaquim Mangala, który wyraźnie przegrywa rywalizację z Mouctarem Diakhaby i Hugo Guillamónem. Na lewej stronie defensywy wystąpi Toni Lato, który powraca do zespołu po absencji spowodowanej koronawirusem. Dobrą wiadomością dla drużyny jest powrót Urosa Racica, który najprawdopodobniej utworzy duet środkowych pomocników z młodym Kobą Koindredim. Serb potrzebuje gry by wrócić do odpowiedniego rytmu po ostatniej niedyspozycji. Z racji trwającego zawieszenia w Lalidze, powinniśmy także zobaczyć Gonçalo Guedesa, natomiast na drugim skrzydle spodziewany jest występ Manu Vallejo. W ataku upragnione minuty ma zbierać Kangin Lee, któremu partnerował będzie Rubén Sobrino - dla Hiszpana może to być jeden z ostatnich występów w Valencii, interesuje się nim bowiem kilka klubów występujących w Lalidze.

Pierwsza kolejka Pucharu Króla pokazała, że piłkarze Valencii nie mogą sobie pozwolić na dekoncentrację. Jeśli podopieczni Javiego Gracii nie chcą podzielić losu Atletico czy Getafe, które zostały wyeliminowane przez niżej notowanych rywali, muszą zaprezentować najwyższy poziom zaangażowania.

Przewidywane składy:

Yeclano: Gianni; Chino, Fran Martínez, Ayoze Placeres, Marcos; Carlos Felipe, Javi Saura, Víctor Fenoll, Alberto Oca, Álex Vaquero; Karim Abubakar.

Valencia CF: Rivero; Correia, Sibille, Mangala, Lato; Racic, Koba, Guedes, Manu Vallejo; Kangin, Sobrino.

Kategoria: Mecze | SuperDeporte, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.