VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia vs. Cádiz – zapowiedź

Wojciech Ciuraj, 04.01.2021; 17:05

Drużyna odwróci losy sezonu?

Pierwszy tegoroczny mecz będzie dla podopiecznych Javiego Gracii szansą na wydostanie się ze strefy spadkowej i odwrócenia negatywnej dynamiki sezonu. Cádiz pokazało w rundzie jesiennej, że ich ambicją jest zajęcie bezpiecznej pozycji w środku tabeli, a nie jest desperacka walka o utrzymanie.

Mimo zapewnień o pełnym poparciu dla Javiego Gracii i kolejnych obietnicach wzmocnień, dzisiejszy mecz może być kluczowy dla losów Hiszpana. Trudno przeniknąć sposób myślenia Petera Lima i doradzających mu ludzi, jednak sytuacja w tabeli jest dość jednoznaczna. Co więcej w ostatnich dniach media informowały o grupie piłkarzy niezadowolonych ze współpracy z Gracią, do której zalicza się między innymi Sobrino, Kangin, Jason czy Gómez. Równocześnie trzon drużyny czyli Gayà, Soler, Domenech, Paulista, Wass udzielają trenerowi bezwarunkowego poparcia. Jose Luis Gayà po meczu z Granadą wzywał do samokrytyki i uczulał zespół, że w obecnej sytuacji osłabianie zespołu przez łapanie infantylnych kartek jest niedopuszczalne. Kapitanowie wierzą w odwrócenie losów sezonu i zamierzają swoim entuzjazmem zarazić pozostałych członków drużyny.

Jednym z nielicznych pozytywów ostatnich dni był powrót do treningów kilku kontuzjowanych graczy. Ponownie z drużyną pracują Toni Lato, Hugo Guillamón i Uros Racic, który jednak nie jest jeszcze gotowy do gry W ciągu tygodnia Gracia testował różne jedenastki, jednak ostatnie treningi wskazują na kilka niespodzianek w wyjściowej jedenastce. Mimo zaledwie dwóch jednostek treningowych z pełnym obciążeniem do pierwszego składu ma wrócić Guillamón, który będzie parterem solidnego ostatnimi czasy Mouctara Diakhabego. Niespodzianką może być obecność Guillema Moliny na prawej stronie defensywy. Javi Gracia chce zabezpieczyć prawą stronę defensywy i ceni uniwersalność młodego Hiszpana, który może występować na wszystkich pozycjach w obronie. Ponadto obecność Moliny pozwala w dowolnym momencie zmienić formację i przejść do gry trzema stoperami. Javi Gracia rozważa także pozostawienie na prawej obronie Daniela Wassa i ponowne wystawienie w środku pola Vicente Esquerdo, który z Granadą zaliczył swoje najlepsze spotkanie w pierwszej drużynie. Na skrzydłach powinniśmy zobaczyć Yunusa Musaha i Denisa Czeryszewa, natomiast w ataku ponownie ma wystąpić Kevin Gameiro, któremu towarzyszyć będzie Maxi Gómez.

Większość swojego marnego dorobku punktowego, Valencia zdobyła grając na Mestalla. Stawką dzisiejszego meczu nie są tylko trzy punkty, które dadzą trochę tlenu drużynie, ale i honor klubu i grających w nim piłkarzy. Początek spotkania o 21.

Przewidywane składy:

Valencia CF: Jaume; Molina, Diakhaby, Hugo Guillamón, Gayà; Wass, Soler, Yunus Musah, Cheryshev; Gameiro, Maxi Gómez.

Cádiz: Ledesma; Carcelén, Cala, Alcalá, Espino; Jonsson, Fali, Álex Fernández, Perea; Lozano, Negredo.

Kategoria: Mecze | Własne, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.