VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Przedwczesny powrót Jorge Sáenza?

Bogdan Wójcik, 04.01.2021; 14:12

Celta chce skrócić wypożyczenie

Valencia i Celta Vigo omawiały przez weekend możliwość skrócenia wypożyczenia 24-letniego hiszpańskiego obrońcy – Jorge Sáenza. Galisyjczykom zależy na zredukowaniu budżetu płacowego, co z pewnością ułatwiłoby im przedwczesne pozbycie się wypożyczonego do 30 czerwca 2021 rok obrońcy, który w obecnej kampanii nie rozegrał w barwach Celestes ani minuty.

Felipe Miñambres, dyrektor sportowy Celty Vigo wie, że Valencii zależy na wzmocnieniu centralnej osi obrony. Celta również chce wzmocnić swój zespół w trakcie zimowego okna transferowego, jednak aby to uczynić musi pierw uszczuplić napięty do granic możliwości budżet płacowy. Jednym z najmniej potrzebnych piłkarzy w obecnej kadrze Celty jest właśnie Jorge Sáenz, który nie mógł liczyć na zaufanie żadnego z trzech trenerów, z którymi miał okazję współpracować przez ostatnie półtora sezonu. Fran Escribà, Óscar García i Chacho Coudet solidarnie nie stawiali na 24-latka.

Władze klubu z Vigo są optymistami w kwestii osiągnięcia porozumienia odnośnie skrócenia wypożyczenia piłkarza. Niewykluczone, że cała operacja zamknie się w ciągu kilku najbliższych godzin, a Sáenz powróci na Mestalla jeszcze w tym tygodniu. Zainteresowanie wypożyczeniem zawodnika wykazuje również Huesca, jednak wiele wskazuje na to, że po ewentualnym powrocie do Valencii nie odejdzie on na dalsze wypożyczenie, tylko pozostanie w kadrze Los Ches przynajmniej do końca trwającego sezonu.

Co ciekawe, w ciągu ostatniego roku to Valencia dwukrotnie próbowała odzyskać Sáenza. W zeszłym sezonie, kiedy kontuzję odniósł Ezequiel Garay, do drzwi Celty zapukał César Sánchez – ówczesny sekretarz techniczny Valencii. Zarząd Celty odesłał go jednak z kwitkiem argumentując, że po odejściu Davida Costasa ekipa z Balaídos została z czterema obrońcami i nie zamierza godzić się na skrócenie wypożyczenia. Odesłali go tym samym do klauzuli karnej, w której widniał zapis mówiący o karze wynoszącej 3 mln € za przedwczesne skrócenie wypożyczenia.

W sierpniu ubiegłego roku Anil Murthy ponownie próbował sprowadzić piłkarza na Mestalla. Zarząd Celty konsekwentnie odsyłał jednak włodarzy Valencii do klauzuli karnej, w której tym razem widniał zapis o konieczności zapłaty 1,5 mln € w drugim roku trwania wypożyczenia. Obecnie sytuacja uległa jednak zmianie i oba kluby mogą niebawem osiągnąć porozumienie.

Kategoria: Transfery | Plaza Deportiva | fot. Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.