sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kto stanie w bramce Valencii?

Iwo Rubaszewski, 15.11.2020; 12:47

Alternatywy pod nieobecność Cillessena

Jasper Cillessen niedługo po wyleczeniu urazu nogi, nabawił się kolejnego, co przysporzyło kolejnych problemów Javiemu Gracii. Leczenie kontuzji może potrwać nawet trzy miesiące. Hiszpański szkoleniowiec stoi więc przed istotnym wyborem – czy postawić na niepewnego Jaume czy na niedoświadczonego Cristiana Rivero?

Jaume Doménech

Bramkarz trafił do Mestallety w 2013 roku, by dwa lata później awansować do pierwszej drużyny. O miejsce w składzie rywalizował m.in. z Diego Alvesem oraz Neto. W pierwszym sezonie w zespole dostał szansę w 17. spotkaniach, pięciokrotnie zachowując czyste konto. W następnych sezonach przyjął rolę bramkarza rezerwowego. W żadnym z sezonów w okresie 2016-2019 nie rozegrał więcej niż pięć meczów. Częstsze okazje do gry przyniósł mu sezon 2019/2020 i kontuzja Cillessena, wskutek której wybiegał na boisko 15 razy i czterokrotnie kończąc mecz z czystym kontem. Również w wyniku urazu Holendra, Jaume gra w rozgrywkach 2020/2021 od deski do deski. Rozegrał dziewięć spotkań, tylko raz kończąc mecz bez straty gola. Oczywiście, niski procent czystych kont nie jest wyłącznie winą golkipera. W dużej mierze przyczynił się do tego cały blok defensywny. Hiszpan prezentuje dość akrobatyczny styl bronienia bramki. Lubi efektowne interwencje, do których niekiedy zmusza go wzrost, bowiem mierzy 185 cm. Miewał mecze, w których ratował skórę Valencii. Niestety często zdarza mu się popełniać błędy, przez co uważany jest za nie do końca pewnego bramkarza. Warto jednak nadmienić, że Jaume ma mocną pozycję w szatni Valencii, ponieważ został wybrany do kręgu kapitanów drużyny.

Cristian Rivero

22-latek jest wychowankiem Valencii. Jest w kadrze pierwszej drużyny od sezonu 2017/2018. Jego obecność przechodziła jednak bez echa, gdyż zawsze był trzecim bramkarzem i nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole Los Ches. Przez wszystkie te sezony nie pozostawał jednak bez gry, ponieważ był do dyspozycji trenerów Mestallety, gdzie był postacią pierwszoplanową. W całej swojej karierze w barwach Valencii B zagrał w 80. spotkaniach, w których zachował 21 czystych kont. W letnim oknie transferowym był bliski opuszczenia klubu. Wypożyczenie do Málagi było w pełni dogadane, lecz w ostatniej chwili zerwała je strona walencka, gdyż należało załatać dziurę w kadrze po kontuzjowanym Cillessenie. Na niekorzyść Rivero działa brak doświadczenia na poziomie La Ligi. Może zaważyć to na hierarchii, w której znalazłby się za Jaume. Nie oznacza to jednak, że nie otrzyma szansy na pokazanie swoich umiejętności. Hiszpan może liczyć na występy w rozgrywkach Copa del Rey.

Kategoria: Ogólne | Super Deporte | fot. Super Deporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Olivio12315.11.2020; 13:19
Oj Iwo, Iwo... Myślę, że Gracia nie ma dylematu: kogo postawić w bramce. Przy Cillessenie pewnie miałby taki ból głowy, ale - come on! - nie przy młodziku Riverze...