VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Celta vs. Valencia — zapowiedź

Bartłomiej Płonka, 19.09.2020; 17:57

Pierwszy wyjazd w sezonie

Valencia w drugiej kolejce wybiera się do Galicji na mecz z Celtą. Podopieczni Javiego Gracii będą tym samym bronić pozycji lidera. By jednak pozostać na pierwszym miejscu Los Ches potrzebują zwycięstwa, a o takowe, poza Mestalla, Valencii trudno jest od bardzo dawna.

Kiedy ostatni raz Valencia wygrała mecz wyjazdowy? W styczniu, gdy rywalem w Pucharze Króla był zespół Leonesy. Jeszcze gorzej wygląda to, jeżeli zaczniemy szukać ostatniej ligowej wiktorii poza Mestalla. A miała ona miejsce jeszcze w 2019 roku. Wówczas, w grudniu, Blanquinegros pokonali w derbach Levante 4:2.

Same te liczby pokazują, że Valencii bardzo trudno gra się na obcych terenach, a w dodatku stadion Celty nigdy nie należał do najłatwiejszych. Jak będzie tym razem nie wiemy, jednak pewne jest to, że rywal również ma swoje problemy. Celta utrzymała się w Primera División rzutem na taśmę, a bieżący sezon rozpoczęła bezbarwnym 0:0 przeciwko Eibarowi.

Wracając jednak do Valencii, to w ostatnim tygodniu klub nikogo nie zaskoczył i nie przeprowadził żadnego transferu przychodzącego. Javi Gracia nadal będzie musiał grać tymi, których ma do dyspozycji. Niestety, względem meczu z Levante z kadry wypadli Mangala, Soler oraz Czeryszew. Tym samym szkoleniowiec ma coraz mniejsze pole manewru.

Valencia, mimo wygranej przed tygodniem, faworytem spotkania na Balaidos na pewno nie jest. Drużyna jednak znów będzie chciała pokazać, że pomimo kłopotów wewnątrz klubu jest w stanie się zjednoczyć i rozegrać solidny mecz. Ile taka postawa da dzisiejszego wieczoru? O tym przekonamy się od godziny 21.00!

Przypuszczalny skład wg SuperDeporte: Jaume; Wass, Gabriel, Diakhaby, Gaya; Kondogbia, Racić; Yunus, Kang In, Guedes; Maxi Gómez

Przypominamy o tegorocznej edycji naszego Forumowego Typera.

Kategoria: Mecze | wlasne | fot. Maxppp skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.