VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zwycięstwo w pierwszym sparingu

Marcin Śliwnicki, 23.08.2020; 09:27

CD Castellón pokonane

W pierwszym meczu kontrolnym Valencia, grając mocno eksperymentalnym składem, zdołała wygrać z lokalnym rywalem – CD Castellón. Jedyną bramkę w meczu zdobył Manu Vallejo.

Stara–nowa Valencia postawiła pierwsze kroki w kierunku futbolu odważnego, intensywnego, agresywnego oraz bardziej bezpośredniej gry, czyli elementów których szuka nowy trener. Mimo że był to pierwszy przedsezonowy test, wyraźnie widać było zamiar przyspieszenia, wrzucenia jeszcze jednego biegu podczas wymiany piłki, jej wyprowadzenia oraz pressing po stracie piłki. Zawsze to dobra wiadomość, gdy rękę Javiego Gracii widać od pierwszego dnia, prawie od pierwszego meczu. Meczu, który Valencia wygrała z pięknie strzeloną bramką. W drugiej połowie dobrym wykończeniem popisał się Manu Vallejo.

W całym meczu to Valencia miała przewagę. Dobre zawody rozegrał Uroš Račić, który próbował wejść w buty Parejo i dyktować tempo rozegrania. Bramka, choć padła dopiero w drugiej połowie, musiała w końcu nadejść. Zagranie od Cillessena, Wass przyjmuje klatką piersiową, doskonale zagrywa do Manu Vallejo, a ten sprytnie pokonuje bramkarza.

Nie można nie odnieść wrażenia, że mecz ten był totalnym przeglądem wojsk, zwłaszcza wobec faktu, że wciąż nie wiadomo, jak wyglądać będzie kadra Valencii na ten sezon. Po meczu doszła też kolejna niewiadoma – co ze zdrowiem Kang-Ina Lee, który nabawił się urazu i musiał opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie.

Valencia CF: Jaume Doménech, Thierry, Mangala, G. Paulista, Centelles, Račić, Esquerdo, Yunus, Guedes, Kang-In, Maxi Gómez, Manu Vallejo, Kang In, Cillessen, Gayà, Wass, Piccini, Rubén Sobrino, Koba Lein, Guillem Molina i Hugo Guillamón.

CD Castellón: A. Campos, A. Lapeña, Cubillas, Rubén D. Alfredo, Víctor, Ortuño, Carlos Delgado, J. Señor, Jorge Fernández, Albert Núñez, Felipe, César Díaz, Íñigo Muñoz, Gálvez, Muguruza, Carrillo, Joshua, Aaron, Cárcaba i Pablo Roig.

Bramki: 1-0, min. 77: Manu Vallejo

Sędzia: Iván Muñoz Pérez

Kategoria: Mecze | SuperDeporte | valenciacf.com | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.