sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nacho może trafić do Valencii

Iwo Rubaszewski, 19.08.2020; 00:04

Czy obrońca wzmocni "Nietoperze"?

Nacho Fernández znajduje się na wylocie z Realu Madryt. Wzbudza spore zainteresowanie kilku europejskich klubów, w tym poszukującej letnich wzmocnień Valencii.

Defensor to wychowanek drużyny aktualnego mistrza Hiszpanii. Występował w niej na szczeblach młodzieżowych, aż w 2013 został włączony w szeregi pierwszego zespołu. Jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem. Nominalny środkowy obrońca bez problemu może odnaleźć się na lewej oraz prawej flance bloku defensywnego. Jest typem niskiego obrońcy, bowiem mierzy 180 cm. Lubi operować piłką, często decydując się na krótkie rozegranie. Nierzadko jednak dopuszcza się fauli. Statystycznie w sezonie 2019/2020 reprezentant Hiszpanii zaliczał średnio 1,9 odbioru na mecz i przy tym notował średnio 1,3 faulu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na celność podań obrońcy, która wyniosła 87,6 %.

W minionym sezonie Hiszpan nie był jednak pierwszym wyborem Zinédine Zidane’a. We wszystkich rozgrywkach wystąpił jedynie w 10 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki i trzykrotnie karany był żółtą kartką.

30-latek jest piłkarzem niezwykle doświadczonym i utytułowanym. W trakcie trwania swojej kariery w barwach Realu oraz reprezentacji zagrał w 298 meczach, zdobywając m.in.: czterokrotnie Ligę Mistrzów, dwukrotnie mistrzostwo Hiszpanii czy jednokrotnie Puchar Króla. Niewiele jednak zabrakło, by zawodnik w ogóle nie rozpoczął swojej usłanej pucharami kariery. Gdy miał 12 lat zdiagnozowano u niego cukrzycę i sugerowano porzucenie marzeń o profesjonalnym graniu w piłkę, jednak Nacho zdecydował się kontynuować swoją piłkarską przygodę.

Obrońca „Królewskich” nie znajduje się jedynie na celowniku Valencii. Bardzo duże zainteresowanie zawodnikiem wykazuje Benfica, dla której byłoby to kolejne, po transferze Jana Vertonghena, wzmocnienie linii defensywy. Media nie są zgodne w kwestii kwoty jakiej Real Madryt oczekiwałby za Nacho. Spekuluje się, że kupujący będzie musiał być przygotowany na wydatek rzędu 10-15 mln €.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. chiefer19.08.2020; 12:42
chieferNo, jeżeli tylko zgodziłby się na zapłatę w pomarańczach XD, to fajnie byłoby go widzieć obok Paulisty.