sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Torres: „Chcę być najlepszy”

Mateusz Nowacki, 02.08.2020; 20:47

Fragmenty wywiadu z Hiszpanem

Ferran Torres udzielił obszernego wywiadu w którym to opowiedział m.in. o nowych wyzwaniach, początkach w akademii Valencii oraz nauce języka angielskiego. Poniżej znajdziecie jego fragmenty.

O znaczeniu nauki języka angielskiego

Tak, zawsze musisz uczyć się języków, ponieważ nigdy nie wiesz, dokąd jutro zaprowadzi cię piłka nożna ... ale przede wszystkim uczę się angielskiego, ponieważ jest niezbędny w każdej części świata w jakiej się znajdujesz.

O nowych wyzwaniach

Jako zawodnik uważam się za ambitnego, za kogoś, kto chce wygrywać, wygrywać i wygrywać… w miarę upływu czasu i poczucia, że jesteś lepiej przygotowany, chcesz podjąć większe wyzwania, doświadczyć zmiany otoczenia. Tak, myślę, że jestem na to gotowy.

O początkach w akademii Valencii

Pamiętam, jak założyłem koszulkę, a potem poszedłem do łazienki, patrząc na siebie niemal oszołomiony. Miałem na sobie tylko koszulkę i bieliznę i po prostu wpatrywałem się w ten trykot i mówiłem do siebie: „Co ja tu robię? Jak się tu dostałem?” - To był wyjątkowy moment.

O wdzięczności dla Valencii

Ostatecznie to zespół z mojej ziemi i zespół, który dał mi wszystko. Wewnątrz zawsze myślę, że jestem najlepszy, że chcę być najlepszy i staram się być najlepszy. Jeśli nie wierzysz sobie, że jesteś najlepszy, to nikt nigdy nie uwierzy, że nim jesteś.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva | BBC | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. pedro903.08.2020; 11:25
Jak widać pewności siebie mu nie brakuje I chyba także arogancji. Pamiętam takie zdarzenie ostatnio, kiedy Ferran odmówił wyjścia na rozgrzewkę i dołączył do kolegów dopiero po interwencji Parejo, który zapowiedział mu, że jak nie zacznie treningu, to już nie jest w drużynie.
Pomijając turbulencje w klubie związane z Limem, fakt niepodjęcia jakichkolwiek negocjacji z VCF pozostawia niesmak. Pozbawił w ten sposób klub możliwości zarobienia dobrej kasy, bo trzeba było go sprzedać za nędzne grosze.
Przypomina mi się przy okazji niedawna sytuacja z Gonzalo Villarem, a także historia Kang Ina, który także chce odejść.

Podsumowując, strategia Lima budowania klubu w oparciu o wychowanków sypie się jak domek z piasku.
2. LimaK03.08.2020; 13:49
@pedro9

Jeśli chce się coś osiągnąć w sporcie (z resztą ogólnie, w życiu), trzeba być pewnym siebie.

Nie dopatrzyłem się w tym wywiadzie arogancji.
3. craven12103.08.2020; 15:56
craven121Pewność siebie to by pokazał grając w swoim "ukochanym" klubie i tworząc historię jednego z najlepszych jak nie najlepszego. Teraz w głowie ma tylko petrodolary i myśli, że zwojuje świat. Swoją pewność będzie mógł pokazać w fizycznej piłce angielskiej i przecinakach jakich tam mają. Nie oszukujmy się ale za nim w VCF pokazał jakość mineło kilka miesięcy a miał jedynie przebłyski jakości a dopiero później ustabilizował formę. Za to że odszedł żeby spełniać ambicje prawie nic nie osiągając w macierzystym klubie to niech sobie wmawia te swoją prawdę, dla mnie jest bez charakteru. Ważne że się spłacił, przyjdzie wielu na jego miejsce a on się rozbije jak Paco Alcacer po czym wróci spełniać swoje ambicje do Villarealów i Sociedadów.
To ze klub wygląda jak wygląda to wina tylko i wyłacznie grandy Solera i jego kolesiostwa którzy stworzyli kurew... dług i przez niego stało sie to wszystko. Klub musiał zostać sprzedany a teraz jest jedna wielkie bagno. Ale cóż i tak będę kibicem pod butem Lima czy innego typa. Jak zawsze życzę jak najlepiej klubowi i w tym momencie doceniam graczy typu Rodrigo czy Parejo którzy chcą pozostać w klubie. Amunt
4. pedro903.08.2020; 21:19
LimaK> pisząc o arogancji miałem na myśli jego postępowanie z klubem, któremu nie dał najmniejszej szansy, a nie wywiad.

Być może Ferran zawojuje świat - ma prawo grać gdzie chce, ale też jest całkiem prawdopodobne, że w MC będzie grzać ławkę.