VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Celades: „Wszystko zależy od nas”

Karol Kotlarz, 24.06.2020; 20:25

Kilka słów od trenera

W poszukiwaniu kolejnych punktów Valencia uda się na Estadio de Ipurua, gdzie zmierzy się z Eibar. Przed meczem gościem na konferencji prasowej był Albert Celades. Szkoleniowiec Valencii ocenił szanse swojego zespołu na awans do Ligi Mistrzów, jak również poruszył temat obrońców: Diakhaby’ego i Guillamóna

Kolejny „finał” w walce Ligę Mistrzów

Nie sądzę, by ten mecz był dla nas finałem, ale zostało coraz mniej spotkań, a margines błędu jest mniejszy. Mam nadzieję, że odnajdziemy się w tak trudnym meczu, jak zresztą zawsze przeciwko Eibar. Oni potrzebują punktów, są blisko strefy spadkowej i sprawia to, że mecz będzie jeszcze trudniejszy, jednak wyjdziemy z jak najlepszą mentalnością, by się z nimi zmierzyć.

Rywale ułatwiają walkę o puchary

Nie sądzę, by ułatwiali nam to, jednak moim zdaniem liga jest wyrównana, zwłaszcza w ostatnim czasie. Wszyscy mamy problemy ze zwycięstwami w ostatnim czasie. Od momentu restartu ligi widzieliśmy, że wszystkie zespoły mają problemy, stąd tabela jest jaka jest.

Rozmowy kapitanów z Césarem

Zawodnicy mają się dobrze i oczekują na spotkanie. Prawdą jest, że często odbywają się spotkania, jednak nie o wszystkich są informacje. To normalne, wręcz codzienne sytuacje. Mamy się dobrze. Zdobycie trzech punktów bez straty gola to zawsze przyjemność, a teraz czas na walkę w kolejnym meczu.

Czy awans do Ligi Mistrzów jest wciąż możliwy?

Myślę, że wszystko zależy od nas. Zostało niewiele spotkań i punktów do zdobycia. Mamy wyrównaną sytuację i trudności z odnoszeniem zwycięstw, chociażby z powodu nagromadzenia spotkań czy temperatury, w jakiej gramy. Nikt nie wygrywa bez problemów. Mamy pełne zaufanie do drużyny, nie myślimy o niczym innym poza następnym meczem, w którym chcemy zagrać dobrze, z najlepszą mentalnością i zobaczymy jak daleko jesteśmy w stanie zajść.

Jakie są twoje relacje z Diakhabym?

Normalne, dobre relacje na linii trener-zawodnik. Mentalnie ma się dobrze, nie jest wśród powołanych, bowiem doznał niewielkiego urazu. Nadal ufamy mu i jestem pewien, że pomoże nam w pozostałych meczach do końca sezonu. Teraz musi dojść do pełni sił, później na pewno pomoże nam w końcówce sezonu.

Potrzeba wygranej na wyjeździe

Zbyt długo nie możemy wygrać poza domem. Nie graliśmy dobrze w zbyt wielu meczach wyjazdowych i mamy nadzieję to zmienić. Nie zremisować, a wygrać. Taki jest cel. Jeśli chcesz zająć wysoką pozycję, musisz wygrywać na wyjazdach.

Czy Guillamón ponownie zagra od początku?

Hugo pomaga nam i rozgrywa dobre spotkania. Dodatkowo, przebywał na boisku od pierwszego meczu po wznowieniu rozgrywek do ostatniego. Jesteśmy usatysfakcjonowani jego występami i chcemy, by nadal prezentował ten poziom. Jesteśmy szczęśliwi, że oferuje nam pozytywne występy.

Guedes i Ferran od pierwszych minut

Oczywiście, jest to opcja, którą rozważaliśmy. Gdy będą grać obaj, będziemy mieli przewagę szybkości na skrzydłach. Obaj mogą grać też w ataku, jak choćby Ferran z Osasuną. Są alternatywą, z której zdajemy sobie sprawę, która może nam pomóc.

Kategoria: Wywiady | El Desmarque | Superdeporte | Fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.