sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Celades: „Nikogo nie odrzucamy”

Karol Kotlarz, 17.06.2020; 23:08

Kilka słów od trenera

Albert Celades uczestniczył w konferencji prasowej przed meczem z Realem Madryt. Szkoleniowiec Valencii poza temat zbliżającego się starcia mówił m.in. o Diakhabym, potencjalnych zmianach w składzie oraz postawie formacji defensywnej.

Czy uważasz, że Diakhaby’ego da się jeszcze odzyskać jako zawodnika?

Oczywiście, że się da i zamierzamy nad tym pracować, by doszedł do siebie. Po ostatnim meczu na celowniku wszystkich, ale chcemy mu pomóc. Musi wnieść swój wkład, jak wszyscy inni, do końca sezonu.

Czy rozważasz posadzenie na ławce Parejo i grę dwójką: Coquelin-Kondogbia?

Rozważamy zmiany na każdej pozycji i szukamy alternatywnych rozwiązań. Jeśli chodzi o Parejo, jesteśmy zadowoleni z jego występów w tym sezonie. Grał w każdym meczu, bardzo ciężko pracował i bardzo nam pomógł. Musicie zrozumieć, że w pierwszym meczu po trzech miesiącach przerwy nie tylko Parejo, ale wszyscy zawodnicy nie grali na swoim właściwym poziomie.

Czy dostrzegłeś rozluźnienie w zespole po golu Rodrigo w ostatnim meczu?

Tak, to było widać. Rozmawialiśmy o tym, pracowaliśmy nad taką sytuacją, ponieważ nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak rozegraliśmy ostatnie minuty meczu. To, do czego nie dopuściliśmy przez cały mecz, pozwoliliśmy przez ostatnie siedem minut. Naszym pomysłem nie było cofanie się, ale w rzeczywistości nie byliśmy w stanie zrobić tego inaczej i mamy nadzieję, że to się więcej nie powtórzy.

Czy widzisz Coquelina w roli środkowego obrońcy?

Tak, widzimy go w tej roli. To jedna z możliwości.

Czy aspirujecie do gry w Lidze Mistrzów, czy może wystarczą występy w Lidze Europy?

Nie lubię ustalać długoterminowego celu. Celem jest rywalizacja i próba wygranej w kolejnym meczu. Po spotkaniu z Realem, kolejnym celem będzie Osasuna, bez myślenia o miejscu w tabeli. Skupiamy się na kolejnych meczach i próbujemy się poprawić. Przed nami bardzo wymagające spotkania, w których musimy zaryzykować, taki jest plan.

Czy Diakhaby ma teraz jakąś karę?

W żadnym wypadku. Nikt nie jest ukarany. Liczymy na Diakhaby’ego tak, jak na pozostałych. Wszystkim nam przytrafiały się błędy i dlatego nikogo nie odrzucamy. Musimy być silnym zespołem, działać razem jako grupa i patrzeć w tym samym kierunku, bez szukania winowajców.

Co sądzisz o Realu Madryt?

To bardzo silny zespół, posiadający graczy ze światowej czołówki. W każdym meczu wymaga wiele od rywali. W tym sezonie wyróżniają się solidną defensywą, ta drużyna straciła najmniej goli. Jest to zespół pełen świetnych zawodników, ze wspaniałym trenerem i na najwyższym poziomie.

W dwóch ostatnich meczach na Mestalla rywale zdobywali gole w doliczonym czasie gry...

Statystyki mówią o pewnych rzeczach, a gdy pojawiają się pytania, nie ma wątpliwości. W ostatnich minutach straciliśmy wiele punktów. Zwłaszcza po stałych elementach i po interwencji VAR. Jest to z pewnością coś, czego nie chcielibyśmy, aby się wydarzyło, ale w rzeczywistości dzieje się tak zbyt wiele razy. Jeśli chodzi o mecz w Bilbao, dużo rozmawialiśmy, że musimy być zespołem solidnym w obronie. Ciężko pracujemy i mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie.

Czy oczekujesz, że Real zagra w ten sam sposób co podczas waszego meczu w Arabii Saudyjskiej?

Graliśmy dwa mecze z Realem i dwa razy z innymi odczuciami. W Arabii Saudyjskiej nie podobał się nam nasz występ i to prawda, że Real grał w różny sposób. Mieliśmy dobre wspomnienia po meczu na Mestalla. Zagraliśmy dobre spotkanie i miejmy nadzieję to powtórzyć.

Czy żałujesz swoich słów o Diakhabym? (Celades mówił po meczu z Levante, że jego błędy spowodowały stratę punktów – przyp. red.)

Chciałem przekazać, że te błędy, które się powtarzały, spowodowały utratę wielu punktów. Płyniemy na tej samej łodzi i musimy wiosłować w tym samym kierunku, aby wszystko poszło dobrze. Chciałem tylko wyjaśnić tę sytuację. Nie należy nadawać jej większego znaczenia.

Valencia ma problem w defensywie, w 40 meczach straciła 60 goli. To wina indywidualnych błędów czy całego zespołu?

Przy takiej liczbie nie mogą to być błędy indywidualne. Jestem pierwszym winnym tej sytuacji.

Powrót Kondogbii

To bardzo ważny zawodnik. Im więcej mamy dostępnych graczy tym lepiej. Potrzebujemy każdego. To zawodnik, który daje nam wiele i jesteśmy szczęśliwi, że jest z nami.

Co z Ferranem? Zagra od początku?

Wszyscy powołani zawodnicy są w dobrym stanie. W temacie Ferrana wspomniałem już wcześniej, że nie trenował w tygodniu przed meczem z Levante z powodu problemów z kolanem. Myśleliśmy wtedy, że za wcześnie by grał od początku, ale jest już w stanie wystąpić od pierwszych minut.

Co sądzisz o tym, że nikt nie został sprowadzony, by zastąpić kontuzjowanego Garaya?

Chcielibyśmy transferu nowego obrońcy, jednak rynek nie dawał nam interesujących propozycji. Żaden klub nie chciał pożegnać się ze swoim środkowym obrońcą, ponieważ nie było go jak zastąpić.

Kategoria: Wywiady | El Desmarque | Fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Vicente7318.06.2020; 10:00
Vicente73Celades zadowolony z postawy Parejo w tym sezonie? No to mamy problem, bo z tak grającym Parejo w składzie nie doczłapiemy się nie tylko do LM, ale też i do LE... Sądziłem, że sztab szkoleniowy dostrzega jednak złą jakość gry poszczególnych zawodników...

(albo my się na piłce nie znamy)
2. kOst18.06.2020; 14:00
kOstTo czy jest zadowolony z poszczególnych zawodników na bank nie dowiemy się od dziennikarzy. Po meczu mu się wymknęło i pewnie dostał opieprz, żeby biedne owieczki się broń boże nie zbuntowały.
Mam nadzieję że Pauliata dziś znowu nie odniesie konruzji.
3. elb18.06.2020; 14:24
elbGabriel nie odniesie dziś kontuzji z prostego powodu - nie ma go wśród powołanych.