VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gayà błysnął w derbach

Iwo Rubaszewski, 13.06.2020; 19:19

Dobry występ obrońcy

Wczorajsze derby Walencji zakończyły się remisem 1:1. Spotkanie obnażyło braki i problemy Valencii, jednak dało również powody do optymizmu. Jednym z nich jest dyspozycja José Luisa Gayi, który był jednym z najjaśniejszych punktów w drużynie prowadzonej przez Alberta Celadesa.

Obrońca zdecydowanie może zaliczyć mecz z Levante do udanych. Zdominował całą lewą flankę boiska, będąc aktywnym na całej jej długości. Zaliczył 65 kontaktów z piłką. Może pochwalić się dokładnością podań na poziomie 84% (na 44 podania 37 trafiło do adresata). Zanotował jeden przechwyt oraz zablokował jedno uderzenie przyjezdnych. Poza zadaniami defensywnymi, Gayà wielokrotnie podłączał się do akcji ofensywnych. Zaowocowało to jedną, choć niecelną, próbą strzału. Trzykrotnie wdawał się w drybling, w tym raz z pozytywnym skutkiem. Jednak przede wszystkim zaliczył asystę przy bramce Rodrigo Moreno. Świetnie podłączył się do akcji ofensywnej po lewej stronie boiska, otrzymał idealne podanie prostopadłe od Hugo Guillamóna, podholował piłkę w stronę linii końcowej i dokładnie wstrzelił ją po ziemi w pole karne, gdzie akcję sfinalizował Rodrigo. Boczny obrońca wraz z całą drużyną nie mógł jednak świętować triumfu nad lokalnym rywalem, gdyż losy meczu odmienił wykorzystany przez „Żaby” w samej końcówce meczu rzut karny.

Według danych z portalu SofaScore, Gayà otrzymał drugą najwyższą w zespole Los Ches notę, wynoszącą 7.4. Wyższą ocenę uzyskał jedynie Rodrigo - wyniosła ona 7.7.

Kategoria: Ogólne | Super Deporte | fot. Super Deporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.