VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Celades: „Chcemy, aby Ferran został”

Karol Kotlarz, 12.06.2020; 11:48

Kilka słów od trenera

Valencia wznowi rozgrywki ligowe derbowym spotkaniem z Levante. Przed meczem gościem na wirtualnej konferencji prasowej był Albert Celades. Szkoleniowiec „Nietoperzy” mówił m.in. o zbliżającym się starciu, kondycji swoich graczy czy sytuacji Ferrana.

Zmartwienia i niepewność

Myślę, że to coś, co przytrafia się każdemu z nas, nie wiemy co się stanie gdy rozpocznie się mecz, jak zareagujemy, bez odpowiednich przygotowań i przez to, co przeszliśmy w ostatnim czasie. Monitorowanie przygotowania fizycznego... ci, którzy spędzili ten czas w mieszkaniach nie mogli biegać... ale mimo tego jesteśmy bardzo podekscytowani i przygotowaliśmy się w najlepszy możliwy sposób.

Gabriel Paulista

Miał problem ze zdrowiem w poniedziałek i od tego czasu trenował indywidualnie. Jego występ nie jest pewny, zobaczymy w jakim stanie będzie w piątek. Mamy alternatywy.

Cel na kolejne spotkania

Zostało niewiele spotkań i nic nie jest przesądzone. Jest jeszcze za wcześnie, zostało jedenaście meczów. Zamierzamy zagrać bardzo dobre spotkanie przeciwko zespołowi, który gra bardzo dobrze, odważnie i dynamicznie.

Ferran Torres

Tak, rozmawiałem z nim. To jasne, że niepewność nie jest dobrym kompanem w pracy i codziennym życiu, ale sądzę, że będzie dobrze, pomimo problemów z kolanem, które miał w ostatnim tygodniu. Pracował bardzo dobrze, zarówno w domu, jak i w Miasteczku Sportu. Ten chłopak ma świetną mentalność i chcemy aby został w klubie. Miał świetne występy, jest zawodnikiem z tego regionu, dorastał tu i chcielibyśmy cieszyć się jego grą przez długi czas.

Maxi Gómez

Przed przerwą był kontuzjowany, w domu wykonał dobrą pracę i w pełni przeszedł przez proces powrotu do pełni sił. Ma się dobrze.

Mecze bez publiczności

To nie będzie dobre doświadczenie, nie wiem jak na nas to wpłynie. Dla nas nasi kibice są bardzo ważni, to jeden z powodów, dla których jesteśmy niepokonani w lidze na Mestalla. Mecz bez fanów nie jest czymś dobrym, ale biorąc pod uwagę okoliczności, musimy zagrać dobry mecz i zadedykować go fanom. Jesteśmy blisko i widzimy ich wsparcie.

Mecz z Levante

Levante to bardzo odważny zespół, z którym od dłuższego czasu pracuje ten sam szkoleniowiec. Normalnie grają bardzo otwarcie, w ich meczach pada wiele bramek i myślę, że tego typu spotkania możemy się spodziewać.

Praca Celadesa podczas przerwy

Rozmawialiśmy o problemach w defensywie, błędach indywidualnych i zbiorowych, tym razem wykorzystaliśmy czas w domu, aby wywrzeć duży wpływ na pracę w obronie. Jeśli chcemy być na szczycie, musimy poprawić pracę w defensywie.

Ezequiel Garay

Rozmawiałem z nim i przekazałem mu swoją opinię, jednak od tego czasu wiele się wydarzyło. To jest sytuacja pomiędzy dwoma stronami, były negocjacje, nie było porozumienia, a sytuacja teraz nie jest miła.

Kondycja zespołu

Jesteśmy zadowoleni z pracy, którą wykonali zawodnicy podczas przerwy zwłaszcza, że był to czas wielkiej niepewności i nie byliśmy pewni, czy rozgrywki ruszą. Nie jest łatwe utrzymać właściwe natężenie sesji treningowych, jednak staraliśmy się być gotowi, kiedy nadejdzie pora. Nie wiadomo, co będzie, nie graliśmy sparingów, a będą duże wymagania, bowiem po trzech miesiącach bez meczów zaczynamy spotkaniem derbowym.

Gonçalo Guedes

Problem z nim polegał na tym, że nie miał ciągłości występów. Zrozumieliśmy, że musiał mieć lepszy występ, a prawda jest taka, że po wznowieniu treningów była możliwość powrotu do formy i mamy wobec niego wysokie oczekiwania.

Gasperini

Uważam, że każdy, kto zaobserwował u siebie objawy, powinien skorzystać z pomocy lekarzy.

Dani Parejo

To unikalny zawodnik, grał we wszystkich meczach na wysokim poziomie, grał więcej niż oczekiwaliśmy. Będziemy potrzebować wszystkich graczy i zobaczymy, jak nimi będziemy zarządzać. Będziemy grać mecze, w których będą duże wymagania, w niektórych przy dużej temperaturze, z dużym napięciem.

Budżet bez Ligi Mistrzów

Wszyscy zdajemy sobie z sprawę z ekonomicznych następstw, z którymi kluby będą musiały się zmierzyć po pandemii COVID-19, a dodatkowo może być mniej funduszy jeśli nie uda się trafić do Ligi Mistrzów.

Kategoria: Wywiady | Plaza Deportiva | Fot. Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK12.06.2020; 14:46
Jestem bardzo ciekaw tego meczu ;)