VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Lucas Paquetá w Valencii?

Mateusz Nowacki, 06.06.2020; 11:13

Historia zatacza koło

Wszystko na to wskazuje, że Lucas Paquetá w najbliższym okienku transferowym opuści Milan. Wśród zainteresowanych wymienia się Valencię, która łączona była z Brazylijczykiem już 3 lata temu.

W obecnym sezonie Lucas Paquetá nie jest już tak znaczącym piłkarzem jak jeszcze w poprzedniej kampanii. Brazylijczyk nie znajduje uznania w oczach trenera Stefano Pioliego, wobec czego coraz częściej mówi się o jego odejściu z klubu. Obecnie nie sprecyzowano czy Rossoneri chcieliby sprzedać, czy jedynie wypożyczyć swojego 22-letniego pomocnika zawodnika.

Wśród zainteresowanych wymienia się Valencię, Fiorentinę oraz Benficę Lizbona. Z uwagi na potencjalne wysokie koszty przeprowadzenia transferu definitywnego Los Ches skłonni byliby bardziej do wypożyczenia Brazylijczyka, aniżeli jego kupna.

W obecnym sezonie Lucas Paquetá wystąpił łącznie w 19 spotkaniach, w których to asystował przy jednym trafieniu.

Porozumienie Valencii z Flamengo z 2017 r.

Lucas Paquetá mógł trafić do Valencii już kilka lat temu. W 2017 r. do Flamengo sprzedany został Diego Alves. Wówczas to Los Ches zapewnili sobie opcję pierwokupu pomocnika. Valencia ostatecznie nie zdecydowała się na skorzystanie z tego prawa, klauzula wygasła w lipcu w 2018 r., a na początku 2019 r. Lucas Paquetá ostatecznie trafił do Milanu za ok. 35 mln €.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte | fot. A Bola skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. kOst06.06.2020; 21:01
kOstFajnie ale nierealnie.
Ps. Ponoć Balotelli jest bez pracodawcy : d
2. Abec07.06.2020; 10:57
Abec@kOst niby czemu nierealne? Jeśli zgodzą się na wypożyczenie to nic nie stoi na przeszkodzie.

Naprawdę chcesz Balotelli'ego w Valencii? Koleś został wyrzucony z Brescii bo nie chciał wrócić na treningi. Nam zdecydowanie nie potrzeba takich charakterników.