VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Wagué w orbicie zainteresowań Valencii

Iwo Rubaszewski, 04.06.2020; 22:04

Transfer na linii Los Ches- FC Barcelona?

Valencia poszukuje wzmocnień w defensywie, zarówno na pozycjach centralnych, jak i na boku obrony. Uwagę działaczy „Nietoperzy” przykuł 21-letni prawy obrońca Moussa Wagué.

Senegalczyk jest piłkarzem FC Barcelony, grającym aktualnie we francuskim OGC Nice, gdzie przebywa w ramach wypożyczenia. Może grać na kilku pozycjach - poza prawą flanką defensywy jest w stanie wystąpić nieco wyżej jako boczny pomocnik oraz jako lewy obrońca. Zawodnik może pochwalić się świetną szybkością biegu i doskonałą dynamiką. Lubi podłączać się do akcji ofensywnych swojego zespołu, lecz pomimo tego rzadko zdarza mu się gubić pozycję.

21-latkek ma już za sobą debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii oraz w Lidze Mistrzów, jednak jego doświadczenie jest wciąż niewielkie. W obecnym sezonie zagrał jednak jedynie w ośmiu spotkaniach, w których dwa razy asystował (pięć meczów w barwach OGC Nice i trzy w koszulce FC Barcelony). Udało mu się natomiast dwukrotnie wystąpić w Lidze Mistrzów. W zeszłym sezonie 23 razy wychodził na murawę, lecz jedynie trzy razy jako piłkarz pierwszego zespołu Blaugrany. Wagué jest również reprezentantem swojego kraju. Wystąpił w 14. meczach seniorskiej kadry Senegalu, spośród których trzy rozegrał na Mistrzostwach Świata w Rosji, zdobywając na nich swoją jedyną bramkę w narodowych barwach. Strzelił ją w drugim meczu grupowym przeciwko Japonii, zakończonym remisem 2:2.

Kontrakt Wagué z „Dumą Katalonii” jest ważny do 2023 roku. W umowie, którą mistrzowie Hiszpanii zawarli z OGC Nice widnieje zapis o nieobowiązkowej klauzuli wykupu wynoszącej 10 mln €. Najprawdopodobniej nie zostanie ona jednak aktywowana i zawodnik wróci do Hiszpanii. Jego obecna wartość rynkowa wynosi 6,7 mln €. Według mediów, poza Valencią, zakontraktowaniem Senegalczyka interesuje się również Sevilla.

Kategoria: Transfery | El Desmarque Valencia | fot. El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.