VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Oświadczenie ws. Gasperiniego

Marcin Śliwnicki, 01.06.2020; 18:31

Oficjalne stanowisko klubu

Klub odniósł się do słów Gian Piero Gasperiniego, który ujawnił, że w trakcie rewanżowego spotkania Atalanty z Valencią prawdopodobnie był chory na Covid–19. Trener stwierdził wówczas u siebie objawy, m. in. gorączkę i utratę smaku.

Valencia CF pragnie publicznie wyrazić swoje zdziwienie komentarzami trenera Gian Piero Gasperiniego, które pojawiły się we włoskiej prasie w ostatnią niedzielę, a w których stwierdził, że zarówno dzień przed, jak i w dniu meczu rozegranego 10 marca na Estadio Mestalla, szkoleniowiec naszego rywala był świadomy posiadania objawów teoretycznie zgodnych z objawami koronawirusa oraz faktem, że nie podjęto w związku z tym żadnych środków zapobiegawczych. Takie działania, w przypadku faktycznego zachorowania, naraziłyby wiele osób będących w podróży do Walencji i przebywających w niej.

Należy pamiętać, że spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami, w ramach ścisłych środków bezpieczeństwa wprowadzonych na polecenie hiszpańskich organów ochrony zdrowia, celem zapobieżenia ryzyku zachorowania na COVID-19, właśnie z powodu obecności osób, które przybyły z obszaru ówcześnie sklasyfikowanego jako „zagrożony”.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | fot. Reuters skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. staste7701.06.2020; 20:05
staste77To jest w ogóle chamstwo, że ten mecz się odbył.