sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Czy Thauvin trafi do Valencii?

Iwo Rubaszewski, 13.04.2020; 23:52

Los Ches ponownie zainteresowane Francuzem

Valencia coraz baczniej obserwuje ofensywnych zawodników dostępnych na rynku transferowym. Według hiszpańskiej prasy, w ostatnich dniach celem „Nietoperzy” stał się 27-letni gracz Olympique Marsylia Florian Thauvin.

Francuski piłkarz najczęściej występuje na pozycji prawego skrzydłowego, lecz dobrze radzi sobie również po drugiej stronie boiska, jak i na pozycji ofensywnego pomocnika. Jest lewonożnym, mobilnym, dysponującym świetnym przyspieszeniem oraz niestroniącym od dryblingu graczem. W sezonie 2018/2019 Thauvin był motorem napędowym swojej drużyny - wystąpił w 37 oficjalnych spotkaniach, w których strzelił 18 bramek i dziewięć razy asystował. Niestety w obecnym sezonie nie miał wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności - zagrał jedynie w dwóch meczach. Powodem jego absencji była kontuzja kostki, wskutek której musiał pauzować od września do początku marca.

Obecny kontrakt Francuza wygasa w 2021 roku. Aktualnie jest najlepiej opłacanym zawodnikiem zespołu ze Stade Vélodrome. Nie pierwszy raz znalazł się on na radarze klubu z Mestalla. Już w trakcie zeszłorocznego letniego okna transferowego mógł trafić do hiszpańskiego zespołu, jednak wówczas na przeszkodzie stanęła kwota, jakiej włodarze francuskiej drużyny zażądali za skrzydłowego - czyli 40 mln €.

Valencia nie jest jednak jedynym klubem, który tego lata spróbuje zakontraktować Thauvina. Reprezentant Francji wzbudza również niemałe zainteresowanie na Półwyspie Apenińskim, gdzie głównymi zainteresowanymi są AS Roma i Inter Mediolan.

Kategoria: Transfery | Plaza Deportiva | El Desmarque | Fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. konto usunięte14.04.2020; 08:17
konto usunięteI to byłoby prawdziwe wzmocnienie.
2. VdV2314.04.2020; 13:22
VdV23Brać go! W Anglii mu co prawda nie poszło ale na francuskich boiskach to przekozak :)
3. chiefer14.04.2020; 19:52
chieferByłbym na TAK!