VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Juventus po Kang-ina

Piotr Stepulak, 30.09.2019; 18:39

Pomocnik Valencii pod obserwacją

Włoski klub chciał tego lata podpisać umowę z młodym Koreańczykiem, lecz Peter Lim odmówił sprzedaży zawodnika. Główny udziałowiec Los Ches chce, aby młody pomocnik rozwijał swoje umiejętności na Mestalla.

Juventus jest świadomy umiejętności Kang-ina. Mistrz Włoch od dawna przygląda się wychowankowi Valencii. Koreańczyk miał okazję zmierzyć się z Juve w Młodzieżowej Lidze Mistrzów w sezonie 2018/19 i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Piłkarz nie pozostał niezauważony przez skautów „Starej Damy\", ani ich dyrektora sportowego - Fabio Paraticiego.

Jego występ na Mistrzostwach Świata U-20 w Polsce, gdzie doszedł ze swoją reprezentacją do finału i zgarnął „Złotą Piłkę\" za najlepszego zawodnika turnieju, był kolejnym argumentem dla Juventusu. Kilka tygodni później, Włosi pojawili się jako jedni z zainteresowanych, gdy Kang-in Lee poprosił o sprzedanie go, jeśli nie znajdzie się w planach Marcelino na przyszły sezon. Gracz odrzucał wszystkie propozycje wypożyczenia. Oferta Juventusu była jednak niewystarczająca, a Peter Lim odrzucił wszelkie możliwości odejścia, świadomy potencjału i talentu młodego piłkarza.

To nie jedyny duży klub, który w ostatnich miesiącach zapukał do drzwi na Mestalla, pytając o Koreańczyka. Zainteresowanie Juventusu ostatnimi czasy ucichło, ale Włosi tak naprawdę czekają na odpowiedni moment, by zaatakować ponownie. Paratici i jego zespół skautów zawsze koncentrowali się na Kang-inie, który w środę asystował w dwóch pierwszych bramkach Valencii, a następnie strzelił swojego pierwszego gola w LaLiga. Nie było w tym zresztą żadnego przypadku. Dodatkowo, włoska gazeta Tuttosport umieściła Kang-ina w gronie 40 finalistów konkursu Golden Boy, czyli nagrody dla najlepszego piłkarza U-20.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. YAAR030.09.2019; 19:08
YAAR0To jest nasz największy talent, który zjada nawet Guedesa. Kangin nawet nie miał możliwości zagrania tylko co Guedes, a trzyma formę. O czymś to świadczy.
2. LimaK30.09.2019; 19:54
Pewnie odejdzie po sezonie, jeśli nie w jego połowie.

3. Batje30.09.2019; 20:10
BatjeLim czeka na jakąś porządną ofertę za Kangina. Kwestia czasu jak go opchnie za grube miliony.
4. los ches30.09.2019; 20:51
los chesKolejny news tworzący domysły na temat zwolnienia Marcelino. Do dziś nie doczekaliśmy się od Murthego wyjaśnień. Przed meczem z Chelsea nie był to odpowiedni moment na to. Więc kiedy?
Jeżeli Marcelino definitywnie nie widział Koreanczyka w składzie, a on równie silnie odrzucał wypożyczenie. Przy takim układzie, zainteresowanie Juventusu powodowało ogromne zagrożenie dla przyszłości Kang-ina w VCF.
Jeżeli tak było, ktoś musiał polecieć.
Jeżeli Kang-in ma odejsc, bo tak właściciel chce, to tylko za porządne pieniądze. Nie chce powtórki z Isco.