VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Guedes na bocznym torze

Adam Musialik, 30.09.2019; 17:57

Celades nie stawia na Portugalczyka

Sytuacja Gonçalo Guedesa staje się coraz trudniejsza. Odkąd na ławce Valencii zasiada Albert Celades, rola młodego skrzydłowego została zmarginalizowana.

Utrata miejsca w składzie nie jest jednak winą konfliktu z nowym trenerem. Głównym powodem jest kiepskie wejście Gonçalo Guedesa w sezon 2019/20. Podczas trwającej kampanii nie zdobył jeszcze gola, ani nawet nie zaliczył asysty. W ostatnim meczu, na San Mamés rozgrzewał się przy linii bocznej, ale szkoleniowiec ostatecznie wolał wprowadzić Manu Vallejo i Rubéna Sobrino.

Z kolei konkurenci Guedesa wykorzystują swoje szanse. Denis Cheryshev zdobył w Bilbao zwycięską bramkę, przy której asystował Ferran Torres. Po kontuzji wraca Carlos Soler, a Kang-In Lee zachwycił kibiców w starciu z Getafe. Jeżeli Portugalczyk nie dostanie szansy przeciwko Ajaxowi, będzie można stwierdzić, że czeka go bardzo długa droga do podstawowej jedenastki.

To zły scenariusz dla klubu, który w 2018 roku dokonał największej inwestycji w swojej historii, płacąc 40 milionów euro, za gracza będącego obecnie daleko od najlepszej wersji. Ubiegły sezon był dla niego skomplikowany z powodu kontuzji, ale trzecia kampania na Mestalla powinna być już potwierdzeniem tego, że Los Ches nie popełnili transferowej wpadki.

Kategoria: Ogólne | Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. Kien30.09.2019; 18:05
KienBo jest w beznadziejnej formie, nic nam nie daje z przodu bo to typowy jeździec bez głowy.
2. benji30.09.2019; 18:40
benjiProblem polega też nieco na tym, że Guedes dla (prawie) każdego kibica to ma być absolutnie czołowa postać. Wymagania znacznie poszły w górę, a jeżeli formy nie ma to już dla wielu znak, że Guedes "się skończył". W poprzednich dwóch sezonach też nie trzymał cały czas równej formy, ale jak już ją złapał to absolutnie ciągnął nas za uszy. Trzeba pamiętać, że chłop ma wciąż tylko 22 lata i takie wahania formy u młodych piłkarzy to wcale nic nowego. Powiedziałbym, że podobnie prezentuje się też Soler, ale to jest akurat "swojak" i od razu ma większy kredyt zaufania.
Trzeba dać mu więcej zaufania, żeby się jeszcze w przyszłości spłacił.
3. YAAR030.09.2019; 19:05
YAAR0Szczerze to początek sezonu kiedy jeszcze był na wypożyczeniu to było coś. Od tamtej pory mnie nie przekonuje. Bez formy Valencia starała się o niego, a PSG nas wydymało. Guedes ma duży potencjał, ale potencjał na boisku nic nie daje.

Moze to będzie piłkarz wielkiego formatu za parę lat. No właśnie za parę lat. Czy stać Valencie na takich z opóźniony zapłonem z taką cena?
4. LimaK30.09.2019; 19:56
Póki co, tylko pierwszy sezon miał udany, i to nie cały...
5. tomekg01.10.2019; 12:25
Miał pół dobrego sezonu - dokładnie tyle co Rodrigo przez kilka lat :) Tego fenomenu nie jestem w stanie pojąć, jesteście w stanie murem stać za Rodrigo pomimo jego fatalnej, nieskutecznej gry dotychczas a przekreślacie 22-letniego chłopaka, który najlepsze ma przed sobą a na razie jest po prostu w dołku. Spokojnie, jeszcze będziemy mieli z niego masę radości. Tak na marginesie - nie wiem co się zadziało u Celadesa ale Rodrigo stał się jednym z moich ulubionych piłkarzy od kilku spotkań. Guedes jeszcze będzie wielki, szczerze w to wierzę :)