VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Celades: „Liczy się tylko kolejne spotkanie”

Karol Kotlarz, 22.09.2019; 10:40

Trener przed meczem

Przed starciem z Leganés na konferencji prasowej gościł trener Valencii, Albert Celades, który po raz pierwszy poprowadzi swój zespół na Mestalla. Szkoleniowiec ocenił m. in. szanse swojego zespołu w najbliższym meczu oraz wypowiedział się na temat możliwych rotacji.

W jakim stanie fizycznym i psychicznym są zawodnicy po wygranej z Chelsea?

Cóż, są w porządku. Nie trenowaliśmy tego popołudnia brakuje szkolenia i oceniamy wszystkich oprócz Carlosa Solera i Picciniego. Wszyscy są dostępni na jutrzejsze spotkanie.

Czy wygrana z Leganés, które nie zdobyło dotąd punktów, jest obowiązkiem?

W tym zespole odpowiedzialność jest zawsze bardzo wysoka. Od dnia, w którym tu trafiliśmy, wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy do świetnego klubu. Chcemy zawsze wygrywać, z tym pomysłem stawiamy czoła każdej grze, niezależnie od tego, kim jest przeciwnik. Myślę, że zespół Leganés zasłużył na zdobycie punktów w tym sezonie. Pokazał co potrafi, z wyjątkiem meczu z Villarreal. Walczył w każdym spotkaniu i moim zdaniem zasługują na więcej punktów niż mają.

Za Marcelino Valencia potrafiła oddać inicjatywę na Mestalla. Brakowało statycznej gry. Jak spiszecie się w meczu z zespołem, który zamyka się na własnej połowie?

Zobaczymy co nas czeka. Nie zgadzam się z tą opinią o Leganés. To zespół, który potrafi naciskać, grać pressingiem. Pracujemy nad przygotowaniem się do meczu w najlepszy możliwy sposób.

W meczach z Barceloną i Chelsea Valencia pokazała swoje dwie twarze. Czy system gry zmieni się biorąc pod uwagę następnego rywala?

Pracujemy, aby walczyć w meczach w najlepszy możliwy sposób. Nie myślimy na długą metę, liczy się tylko kolejne spotkanie. Staramy się jak najlepiej wykorzystywać naszych zawodników.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę spotkań w krótkim czasie, czy zamierza pan rotować składem?

Do przerwy na kadrę mamy bardzo napięty harmonogram, gramy co trzy dni i tylko dwa razy trenujemy pomiędzy spotkaniami, z wyjątkiem po Ajaksie, kiedy będziemy mieli trzy treningi. Potrzebujemy wszystkich zawodników by byli dostępni i to jest naszym zadaniem.

Czy czeka nas powtórka systemu gry z Parejo, Kondogbią i Coquelinem?

Nie zdecydowaliśmy jeszcze jak zagramy. Oni nie wiedzą, kto zagra. Mają przeczucie, ale dopiero po popołudniowym treningu potwierdzimy pewne sprawy i podejmiemy decyzję. To co pokazaliśmy ostatnio było jednym z wariantów, które zespół ma do zaoferowania.

Możliwe, że część kibiców jest nadal zła na właściciela klubu i na pana...

Jest to ważne dla wszystkich, szczególnie dla zespołu. Protesty to sytuacje, które się zdarzają, wiele razy przyjeżdżałem jako gość i wiem, jak ważne jest, kiedy naciskasz na Mestalla, jest to bardzo trudne. Związek między fanami i graczami będzie bardzo ważny, gracze potrzebują wsparcia fanów, tak będzie lepiej dla wszystkich i łatwiej.

Kategoria: Wywiady | El Desmarque Valencia | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.