VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Lampard: „Byłem w podobnych sytuacjach”

Michał Kosim, 16.09.2019; 23:55

Trener Chelsea okazuje rywalom zrozumienie

Frank Lampard, który jeszcze jako zawodnik Chelsea mierzył się z Valencią czterokrotnie, spróbuje utrzymać swoją passę bez porażki przeciwko „Nietoperzom” również jako trener. Przed wtorkowym meczem w Londynie, szkoleniowiec The Blues wziął udział w konferencji prasowej, na której był także pytany o obecną sytuację panującą w ekipie z Mestalla.

Były pomocnik Chelsea oglądał spotkanie Valencii z Barceloną rozegrane na Camp Nou (5:2), w którym swój niechlubny debiut zaliczył Albert Celades:

„Widziałem mecz. Nie zawsze łatwo jest analizować mecze przeciwko Barcelonie, bo mają konkretny styl gry, który sprawia problemy każdemu, nie tylko Valencii, ale analizowałem też inne mecze. Czasem zmiana trenera jest nieco problematyczna, bo raczej spodziewasz się idącej za tym zmiany stylu gry. Nie zaobserwowałem tego w weekend w kwestii ich ustawienia. Spodziewam się czegoś podobnego, czyli zespołu bardzo, bardzo zorganizowanego, takiego, przez który ciężko się przebić i zespołu, który może być bardzo niebezpieczny z kontrataku – szczególnie tyczy się to dwóch napastników i ich graczy na bokach boiska. Spodziewam się czegoś podobnego i spodziewam się też trudnego meczu”.

Zespół Valencii jest rozbity, ale staje się przez to także bardziej nieprzewidywalny. Zdaniem 41-latka problemy Valencii wcale nie muszą oznaczać, że będzie ona bez szans na Stamford Bridge:

„Mam świadomość tego, co się dzieje, ale równocześnie nie ma to wpływu na nasze nastawienie i moje nastawienie w kwestii tego, że mierzymy się z zespołem, który ma w sobie fantastyczną jakość. Tym, co powiem jest że ze swojego doświadczenia wiem, że w takich momentach – oczywiście każdy moment jest inny – ale kiedy pojawia się problem dotyczący kolektywu, dotyczący zespołu lub grupy przeciwko mediom, przeciwko światu zewnętrznemu, generalnie sprawia to, że grupa jest bardziej zwarta jako piłkarze. Czasami może to być na boisku pozytywne, ale równie dobrze może się okazać negatywne. Nie zamierzam więc za dużo o tym myśleć, ale z pewnością jesteśmy gotowi zmierzyć się z drużyną, która nawet, jeśli ma swoje problemy poza boiskiem, z mediami, będzie bardzo zdeterminowana, by tu przybyć i pokazać się z dobrej strony. Oddzielam to grubą kreską i raczej skupiam się wyłącznie na tym, co mogą zaprezentować na boisku”.

Trener zespołu z Londynu został także zapytany o fakt, że żaden z zawodników Valencii – podobnie jak przed i po spotkaniu z Barceloną – nie stawił się na konferencji prasowej (co jest protestem wobec braku podania zespołowi powodu zwolnienia Marcelino):

„Myślę, że musisz znać wszystkie szczegóły. Byłem w podobnych sytuacjach i nie zamierzam siedzieć tutaj i mówić co powinni lub czego nie powinni robić, nie znając szczegółów ani nie wiedząc jak się czują. Rozumiem dokąd zmierzasz, ale to nie do mnie należy wypowiadanie się w ich imieniu”.

Kategoria: Wywiady | YouTube skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE

1. konto usunięte17.09.2019; 09:36
konto usunięteNie byłem i nie jestem w dalszym ciągu fanem Marcelino. Na grę Valencii za jego czasów nie dało się patrzeć. Niemniej jednak dwukrotnym 4 miejscem oraz zdobyciem Copa del Rey zasłużył sobie na jakiś szacunek. Zwolnienie go bez słowa z dnia na dzień po kilku kolejkach i zastąpienie jakimś anonimem było żałosne ze strony Lima i może się skończyć zniszczeniem wszystkiego, co do tej pory udało się zbudować. Nie dziwię się piłkarzom, że tak zareagowali.
2. tomekg17.09.2019; 10:08
Hmmm tytuły artykułów zaczynają przypominać paski z TVP info. Ja rozumiem, że jesteście wściekli na Lima ale po co ta fala hejtu. Serio Siarka z całego wywiadu wyczytałeś, że Lampard był w podobnej sytuacji. No litości ... Koleś mówi, że nie będzie oceniał i się wypowiadał bo nie zna realiów a tytuł artykułu zapowiada, że zewsząd, nawet z Londynu leci wsparcie dla biednego Marcelino. Wpadamy w jakąś paranoję a piszący artykuły i posty tylko to wszystko podsycają. Fakty są takie, że raczej jesteśmy skazani na Lima, drużyna Marcelino grała brzydką piłkę, jest nowy trener (oby mu się udało), drużyna powinna być poinformowana o powodach zwolnienia Marcelino (bardzo mi się podoba ich forma protestu). Umówmy się - Marcelino nie został zwolniony z powodu zdobycia pucharu, to jest tak głupie że aż piękne. Może Lim to katastrofa dla Valencii a może ratunek (do tych wszystkich narzekających - to on zatrudnił Marcelino i Alemanego ;)
3. siarka00717.09.2019; 11:01
siarka007@tomekg

Że co? xDDDDDDDDD

Czytam to już któryś raz i nadal nie wiem czy trollujesz czy mówisz serio. Pomijając to, że powód takiego, a nie innego tytułu jest dość prozaiczny i jest nim to, że mamy ograniczone miejsce na tenże tytuł, bo ma się zmieścić w jednej linijce - jeśli dotychczas nie zauważyłeś - a staram się w tytule nigdy nie przekręcać wypowiedzianych przez daną osobę słów: gdzie w określeniu „byłem w podobnych sytuacjach” widzisz najazd na kogokolwiek, czy to Lima, czy piłkarzy, czy Marcelino bądź też stawanie po którejś ze stron? xD Były wybitny piłkarz mówi ni mniej ni więcej tyle, że był w podobnych sytuacjach. To jedno z najbardziej neutralnych zdań tego wywiadu. Tytuł raczej sugeruje, że Lampard w samym newsie dzieli się swoimi doświadczeniami z takich sytuacji. Grubo.

Całe tłumaczenie jest bardzo dosłowne właśnie po to, żeby taki Tomek nie zarzucił później jakiegoś manipulowania - jeśli chcesz to sobie całość po prostu odsłuchaj, bo na trasie pewnie też wszystko zmanipulowałem. Jeśli kogoś tutaj opanowała paranoja to obawiam się, że Ciebie i to bardzo już zaawansowana.

Pozdrawiam i bez odbioru.
4. tomekg17.09.2019; 11:28
Siarka, przejrzyj sobie dokładnie tweety, które szerujecie, tytuły artykułów, ich wydzwięk etc. a potem się wypowiadaj kto ma paranoję ;) Widząc tytuł Twojego artykułu myślałem, że prawie cały będzie o wsparciu dla Marcela, zrozumieniu drużyny itp a on był o czymś zupełnie innym. Jego sens jest totalnie inny, to że Lampard był w podobnych sytuacjach to jakiś margines tego wywiadu. Tytułem nie oddajesz sensu reszty artykułu i wprowadzasz czytających w błąd ;) Po przeczytaniu całości widzę, że Lampard mówi, że jest świadom zawirowań w Valencii ale spodziewa się ciężkiego meczu i nie lekceważy rywala. A sam tytuł i nagłówek przypomina mi styl TVP info, sorry :)
5. siarka00717.09.2019; 11:52
siarka007@tomekg:

Wejdź sobie na hiszpańskie media, jeśli masz wątpliwości czy jesteśmy tendencyjni czy może tak przedstawia się sprawę na wszystkich najbardziej zaufanych i najlepiej zorientowanych stronach o VCF (Superdeporte, El Desmarque, Las Provincias, Plaza Deportiva, Levante-EMV etc, etc). Chyba tylko tyle mogę Ci na koniec poradzić, jeśli chcesz jakoś zrewidować nasze podejście.

Jedyne miejsce, gdzie dopuszczam swoje prywatne przemyślenia i opinie to autorskie teksty, jak zapowiedzi meczów czy jakieś oddzielne artykuły i w nich nikt nie ma mi prawa narzucać co mam myśleć i pisać, bo byłoby to właśnie działanie à la TVP, a jak widzę bronisz wolności słowa, więc nie byłoby to niczym innym niż podwójnymi standardami. We wszystkich pozostałych newsach zawsze staram się zachować obiektywizm, czyli po prostu wykonać swoją robotę przy tłumaczeniu. Wybacz, ale robisz z igły widły, bo nawet bym nie wpadł na to, że taki tytuł ktoś może podciągnąć pod jakąś nagonkę na Lima. To absurdalne.

Kończę, bo trochę mam do zrobienia... a i chyba niczego nie mam do dodania. Ostatecznie i tak będziesz myślał swoje i niestety wątpię, że Cię przekonam.

Jeszcze raz pozdrawiam.
6. tomekg17.09.2019; 12:10
@Siarka - a Ty dalej nie rozumiesz. Nie mam nic przeciwko Twoim przemyśleniom, chętnie czytam wnioski, opinie skrajnie różne od moich. Szanuję je, zawsze. Nawet gdy nie zgadzamy się co do Cancelo czy Rodrigo ;) To o co mi chodzi to przekręcanie czyjegoś sensu wypowiedzi. Przyczepiłem się do tego, że jako tytuł artykułu dajesz kilka słów które nijak się mają do całego sensu wypowiedzi Lamparda. Chętnie przeczytam Twoje artykuły przedstawiające Lima w b. niekorzystnym świetle, może dzięki Twoim argumentom zmienię swoje zdanie o tym konflikcie. Ale nie musisz manipulować tytułem, nie wiem jak inni - ja mam duży przesyt nagonką na Lima, Mendesa w każdym artykule, zdaniu, tweecie. Jeśli mają coś za uszami, napisz o tym ale podeprzyj się jakimś faktem a nie jakimiś przypuszczeniami. Zakończmy ten temat, jeśli uważasz, że tytuł jaki dobrałeś do artykułu najlepiej oddaje jego sens to raczej nigdy się nie zrozumiemy ;)
Pozdrowienia
7. pedro917.09.2019; 13:18
tomekg, widzę ciebie jako mocnego kandydata do komisji dyscyplinarnej nowych mediów.

8. Ruben17.09.2019; 17:59
Ruben@tomekg, widzisz coś, czego nie ma, albo co chcesz widzieć. Gdybyś czytał walenckie gazety, słuchał stacji radiowych, to wiedziałbyś, że to, co my robimy jest bardzo wyważone. Tym bardziej, że dziennikarze, a nawet całe redakcje mają prawo do swoich poglądów. Atakowanie Michała, czy strony jako takiej jest mocno nie fair w tym wypadku. Zwłaszcza w sposób jaki to robisz, bo Lampard powiedział takie właśnie słowa i nie zostały one wyrwane z kontekstu. Czy sugerujesz, że w sytuacji jakiej jesteśmy tytuł artykułu powinien brzmieć: Lampard: „Spodziewam się trudnego meczu”? To byłoby oderwane od rzeczywistości i niepoważne.
9. tomekg17.09.2019; 18:30
@Ruben - z kontekstu wypowiedzi Lamparda taki mniej więcej tytuł znacznie bardziej oddawałby sens jego słowom:) Michał i cała reszta ma prawo do swoich poglądów - wszyscy to szanują i chętnie czytają. Mnie chodzi jedynie o wynaturzenia. Jak czytam wywiad z Lampardem, w którym 90% tekstu jest o dobrze zorganizowanej grze Valencii, o tym, że pomimo zawirowań to wciąż groźny klub i że on nie chce się wypowiadać bo nie zna faktów a ktoś z Was daje tytuł "Byłem w podobnych sytuacjach" a poniżej: "Trener Chelsea okazuje rywalom zrozumienie" to przywodzi mi to na myśl TVP Info. Tytuł ma się nijak do treści. Nie chcę bić piany, po prostu uznałem to za manipulację i tak to napisałem. Żeby nie było, większość artykułów na tej stronie jest dobra, czasem bardzo dobra, w tym jak najbardziej Michała (zwłaszcza te w których pokazuje statystyki). Kończąc ten wątek b. serdecznie pozdrawiam CAŁĄ redakcję.