VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Dłuższe okno transferowe w Hiszpanii

Adam Musialik, 02.07.2019; 17:27

Zarządzenie władz La Liga

Letnie okno transferowe nie zostanie zamknięte 31 sierpnia, jak większość w większości lat, ale zamknie się 2 września. La Liga przekazała ten komunikat 42 klubom z pierwszej i drugiej ligi.

Powodem jest to, że 31 sierpnia wypada w sobotę, co może utrudnić transakcje w ostatniej chwili, więc La Liga postanowiła przedłużyć termin do następnego poniedziałku. W ten sposób kluby z obu poziomów rozgrywek będą miały 62 dni na przygotowanie swoich kadr na kampanię 2019/2020, a nie 60 do których są przyzwyczajone.

To nie pierwszy raz, kiedy letni rynek transferowy jest przedłużony o dwa dni dłużej niż zwykle. Najnowszy przypadek był w 2013 r., a okoliczność była taka sama jak w 2019 r. 31 sierpnia była sobota, a La Liga zdecydowała się wydłużyć okienko do 2 września. Już w następnym, 2014 roku rynek został przedłużony o jeden dzień, ponieważ 31 sierpnia tego roku była niedziela, a okres transakcji został zamknięty w poniedziałek 1 września. Jednak warto zaznaczyć, że podobny wyjątek nie wydarzy się za rok, ponieważ rok 2020 będzie rokiem przestępnym i 31 sierpnia będzie poniedziałek.

Kategoria: Transfery | valencia.eldesmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.