VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nowa umowa dla Miny?

Karol Kotlarz, 21.03.2019; 12:28

Negocjacje trwają

Santi Mina może niebawem otrzymać propozycję przedłużenia trwającej umowy. Spotkania przedstawicieli zawodnika i Valencii miały już miejsce, a do dopięcia pozostają już tylko szczegóły.

W ostatnim czasie w restauracji Beniferri doszło do spotkania przedstawicieli klubu – Mateu Alemany’ego i Pablo Longorii z Santim Miną i jego agentem, Jorge Mendesem. Zdaniem walenckich mediów obie strony doszły do porozumienia w sprawie nowej umowy dla Galisyjczyka, a nawet spisana została wstępna wersja kontraktu. Mina miałby otrzymać podwyżkę wynagrodzenia z przedłużeniem umowy do 2023 lub 2025 roku. Obecnie napastnik posiada kontrakt, który kończy się w czerwcu 2021 roku. Wzrosnąć ma również klauzula wykupu 23-latka, która miałaby wynieść 80 mln €.

Jorge Mendes w ostatnich miesiącach kilkukrotnie pojawiał się w Walencji na rozmowach z przedstawicielami klubu, nie tylko w sprawie Miny, ale również i Garaya. Na jednym ze spotkań, w listopadzie ubiegłego roku, przedstawił ofertę za Minę w wysokości około 40 mln € (wraz z bonusami), która wówczas została odrzucona, bowiem 23-latek był wtedy najskuteczniejszym z napastników „Nietoperzy”. Mendes dostał jednak gwarancję, że klub rozważy ofertę za napastnika w letnim okienku transferowym. Valencia może potrzebować wtedy pieniędzy, a rozwiązaniem tego problemu byłaby sprzedaż zawodników. Najpierw jednak miałyby zostać rozpatrywane wyższe oferty za pozostałych graczy.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. zompson21.03.2019; 22:50
zompson"przedstawił ofertę za Minę w wysokości około 40 mln €"
marzenia...
2. Own3dbyArjen22.03.2019; 12:53
Jak widzicie mecz na Real Madryt?
3. pedro922.03.2019; 20:16
Na miejscu władz VCF poważnie bym się zastanowił nad sprzedażą Miny.
Mina wyróżnia się walecznością, dobrze gra głową, ale jest dość surowy technicznie. Ostatnio Mina kojarzy mi się wyłącznie z niecelnymi podaniami i stratami piłki.
Z drugiej strony gdybym miał wybrać między Miną i Sobrino, wolałbym tego pierwszego.
Ciągle zastanawiam się nad sensem definitywnego transferu Sobrino. Czy przystępna cena (jak w przetargach) była decydującym kryterium?