VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „Czerwona kartka wpłynęła na nas”

Karol Kotlarz, 11.03.2019; 19:53

Pomeczowe wypowiedzi

Valencia dość szczęśliwie wywiozła trzy punkty ze stadionu Girony. Co do powiedzenia po meczu mieli Marcelino, Dani Parejo oraz Ferran Torres?

Marcelino

Przebieg meczu

Wygraliśmy, lecz najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Mieli dwie świetne sytuacje do zdobycia gola, które zatrzymał Neto. Mieliśmy grę pod kontrolą, ale czerwona kartka dla Roncaglii mocno na nas wpłynęła; oznaczało to, że musiał wejść środkowy obrońca, a zejść zawodnik ofensywny. Wtedy napotkaliśmy trudności po stałych fragmentach gry, straciliśmy bramkę po rzucie karnym, którego można było uniknąć, ale chcieliśmy wygrać i mieć dwa zwycięstwa z rzędu.

Podejmowanie decyzji

Mamy sześciu zawodników, którzy mogą grać na skrzydłach i aby wpuścić jednego, inny musi zejść. Ferran jest bardzo młody i musimy być z nim ostrożni, być cierpliwi i podejmować dobre decyzje. Tak jak w przypadku Kang-Ina, wszyscy zrozumieliśmy w styczniu, że 17-latek raczej nie zagra bardzo dużo. Ferran ma przed sobą świetlaną przyszłość i stara się przez cały czas, więc jesteśmy z niego usatysfakcjonowani. Próbuję być uczciwy i myślę, że zasługuje by grać.

Walka o zwycięstwo

Wciąż mamy pewne problemy i pomimo wygranej nie możemy zapominać jak trudno było zwyciężyć. Zespół ma więcej pewności siebie niż kilka miesięcy temu, kiedy mieliśmy serię remisów. Teraz skupiamy się na Krasnodarze, chcemy być w ćwierćfinale Ligi Europy. Po tym nasza uwaga skupi się na meczu z Getafe. Jeśli wygramy, będzie to kolejny krok naprzód, lecz jest wciąż długa droga do przebycia w rozgrywkach ligowych. W wyścigu jest wiele drużyn, bardzo wyrównanych. Według mnie wszystko rozstrzygnie się dopiero na sam koniec.

Dani Parejo

Wspaniałe zwycięstwo

Zawsze wierzyliśmy. Przystąpiliśmy do meczu z dobrą dynamiką i chcieliśmy zdobyć trzy punkty, dzięki naszej konsekwencji i woli wygranej w każdym meczu. To prawda, że mając zawodnika mniej, remisując na wyjeździe i wychodząc dwukrotnie na prowadzenie, zdobyty punkt nie byłby zły.

Radość Marcelino po wygranej

To było ważne spotkanie a wygrana oznacza, że kontynuujemy naszą serię. Biorąc pod uwagę przebieg meczu, reakcja trenera była normalna.

Heroiczna wygrana

To bardzo ważne zwycięstwo, przybliża nas to do czołowych miejsc i uważam, że zasłużyliśmy na wygraną. Pokazaliśmy, że Valencia będzie walczyć w każdym meczu do samego końca.

13 spotkań bez porażki

Tak, jesteśmy w kluczowym momencie sezonu. Oglądacie lepszą Valencię niż w styczniu: znacznie lepszą, inną oraz bardziej niezawodną. Od meczu z Alavés, walczyliśmy na każdym stadionie i pokazaliśmy, że nie poddajemy się.

Parejo najlepszym strzelcem zespołu

Dla mnie i zespołu, wolałbym by to napastnicy mieli więcej bramek niż mam ja. Grali dobre przez pewien czas, zdobywając bramki i asystując, dzięki nim oglądamy poprawę w zespole.

Wpływ wygranej na spotkanie z Krasnodarem

Jeśli wygrywasz, zawsze jest taka możliwość. W czwartek gramy kolejny mecz, chcemy znaleźć się w ćwierćfinale Ligi Europy, będzie to mecz w rozgrywkach, które emocjonują ludzi. Teraz myślimy o czwartku, ponieważ nie będzie łatwo się zakwalifikować dalej.

Ferran Torres

Znaczenie zdobytej bramki

Każdy gol zdobyty dla tego klubu będzie niezapomniany, wiemy dobrze, że cierpieliśmy i w końcówce nasze poświęcenie zostało wynagrodzone.

Gol zdobyty pomimo braku sił

W takich sytuacjach czerpiesz siłę z miejsc, gdzie jej nie ma. Wiedziałem, że muszę trafić by zapewnić trzy punkty, na początku zawahałem się przy interwencji bramkarza, ale kiedy dopadłem do piłki nie myślałem o tym, przyjąłem ją i strzeliłem na pustą bramkę.

Zmiana mentalności zespołu

To prawda, że nie zaczęliśmy sezonu w najlepszy sposób, ale mamy zawodników, którzy są zdolni odwrócić sytuację i to właśnie pokazujemy.

Walka na trzech frontach

Wszyscy jesteśmy zaangażowani, to ważne, że klub nadal jest w trzech rozgrywkach i to pozwala nam nadal walczyć o miejsce gwarantowane grą w Lidze Mistrzów.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.