VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zmiany terminarza LaLiga od nowego sezonu?

Michał Muszyński, 06.03.2019; 13:14

Luis Manuel Rubiales zapowiada reformę

Prezes Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej za pośrednictwem twittera ogłosił zmiany, jakie zamierza wprowadzić w przyszłym sezonie w terminarzu Primera Division. Zniknąć mają poniedziałkowe mecze oraz spotkania rozgrywane w niedzielne południe.

Nowe terminy spotkań zaproponowane przez RFEF mają zostać wprowadzone aby uniknąć rozgrywanie meczów w porach niezbyt korzystnych zarówno dla kibiców lokalnych, wspierających swoją drużynę na stadionie. Jak donosi program „El Partidazo” Cope, hiszpańska federacja zatwierdziła już harmonogram spotkań, jaki będzie obowiązywał od sezonu 2019/2020.

RFEF zamierza wyeliminować spotkania rozgrywane w poniedziałki, a także proponuje, aby zrezygnować także z meczów rozgrywanych w niedzielę o godzinie 12:00. Rubiales uważa, że niedzielny poranek jest dobrą porą do rozgrywania meczów drużyn amatorskich, od ekip regionalnych lig po Segunda Division B.

Zgodnie z powyższymi informacjami, mecze z niedzielnych poranków, jak i te poniedziałkowe od przyszłego sezonu miałyby być rozgrywane symultanicznie w niedzielę o godzinie 18:30. Do tego należy doliczyć spotkanie które od kilku już lat odbywa się o tej godzinie. Zatem istnieje możliwość, iż od przyszłego sezonu będziemy mieć do czynienia z trzema spotkaniami rozgrywanymi w tym samym czasie.

Przede wszystkim jednak propozycja ta będzie musiała zostać zaakceptowana przez władze LaLiga Santander, w szczególności przez Javiera Tebasa. Dziennikarz programu „El Partidazo”, Isaac Fouto jest przekonany, iż Tebas nie będzie skłonny zaakceptować tego pomysłu. Jest on bowiem zwolennikiem globalizacji hiszpańskiej ligi, czego dowodem były pomysły rozgrywania pojedynczych spotkań LaLiga na innych kontynentach.

Z drugiej strony, David Aganzo, prezes AFE (Związku Hiszpańskich Piłkarzy – przyp. red.) przyznał, iż prawo głosu w sprawie harmonogramu ligowych meczów powinni mieć również piłkarze. Aganzo apeluje o porozumienie między każdą ze stron, licząc, iż uda się stworzyć terminarz atrakcyjny zarówno dla kibiców z zewnątrz, jak i tych lokalnych.

Proponowany terminarz meczów LaLiga na sezon 2019/2020:

Piątek: 21:00

Sobota: 13:00, 16:15, 18:00, 20:45

Niedziela: 16:15, 18:30 (3 spotkania), 20:45

Kategoria: Ogólne | eldesmarque skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. dijey106.03.2019; 13:46
dijey1Zdecydowanie dobry pomysł!
2. los ches06.03.2019; 21:25
los chesKiedyś mecze były w sobotę o 20 i 22 a w niedzielę o 17 (najwięcej),19 i 21.
Zapamiętałem to, ponieważ w sobotę niemal zawsze był przynajmniej jeden remis.
Poniedziałkowymi spotkaniami interesowały się tylko kibice drużyn grających. Dobrze że mają zamiar z tego zrezygnować.