VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „Dziś jestem szczęśliwy”

Mateusz Nowacki, 01.03.2019; 22:59

Pomeczowa wypowiedź trenera

W pomeczowej konferencji udział wziął Marcelino. Trener Valencii opowiedział m.in o swoich odczuciach odnośnie meczu, atmosfery przed stadionem, a także wytłumaczył się ze zmiany Rodrigo.

Niezapominany moment

To jest z najszczęśliwszych momentów w mojej trenerskiej karierze. Bardzo tego chciałem. To był mój piąty półfinał na ławce trenerskiej i na szczęście udało się przejść do finału. Chciałbym podziękować tym niezwykłym piłkarzom. Pomimo tych wszystkich trudnych momentów z jakimi spotykamy się w tym sezonie, nigdy nie przestali szanować i wierzyć w swój sztab szkoleniowy i trenera. Chciałbym też podziękować Mateu Alemany’emu oraz mojej rodzinie, przede wszystkim ojcu, którego dzisiaj z nami nie ma. Byłby najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

Kibice

Kiedy jesteś tak blisko finału, myślę, że dla wszystkich staje się to bardzo ważne. Kibice tego chcieli. Kibice na to zasłużyli. Kibice pomogli nam tego dokonać. Byli dzisiaj dużym wsparciem.

Byłem wielkim szczęściarzem, że mogłem uczestniczyć w tej wielkiej nocy na tym stadionie. Ale do finału jeszcze daleko. Jesteśmy jednak bardzo ambitni i podekscytowani. Chcemy w ten weekend pokonać Athletic Club. Chcemy zajść w Lidze Europy tak daleko, jak to tylko jest możliwe.

Mecz

W pierwszym meczu cierpieliśmy z powodu stałych fragmentów gry. Tam z rogów strzelili nam dwie bramki. Chcielibyśmy mieć większą kontrolę. Przewaga z pierwszego spotkania oznaczała, że bardziej chcieliśmy bronić wyniku niż szukać okazji do strzelenia gola. W drugiej połowie, zmieniliśmy kilka rzeczy, zdołaliśmy strzelić dobrą bramkę i wszystko stało się łatwiejsze. Dziś cieszymy się z Copa Del Rey, ale w ciągu 72 godzin mamy kolejne spotkanie, a w następnym tygodniu zbliża się Liga Europy.

Oczekiwania przed niedzielą

Dziś jestem szczęśliwy, ale jeśli nie wygramy w niedzielę, będę zirytowany. Przed tym meczem powiedziałem, że to będzie inne spotkanie. Chcemy wygrać w każdym spotkanie. Chcemy pokonać Athletic i chcemy wygrać w następny czwartek w Lidze Europy. To wielka satysfakcja jako trener dostać się do pierwszego finału, ale to jeszcze nie koniec.

Barcelona

Dwukrotnie remisowaliśmy z Barceloną. Do trzech razy sztuka.

Jaume

O Jaume nie muszę nic dzisiaj mówić. Wszystko pokazał na boisku.

Zmiana Rodrigo, aby uniknąć zawieszenia

Rodrigo odczuwa lekki dyskomfort. Nie grał w kilku spotkaniach. Tak też było. Groziła mu żółta kartka. Suma wszystkiego.

Atmosfera pod stadionem

Przyjazd był niezapomnianym przeżyciem. Poczucie odpowiedzialności, które my wszyscy zdobyliśmy dając satysfakcję kibicom, którzy tak nas powitali. Zobaczyć z la grada (balkon po zewnętrznej stronie stadionu - przyp. red) na stojąco ten hałas, atmosfera, bramka i finał. A później 15 000 ludzi oklaskuje swoich piłkarzy, intonując moje imię. Nasze serca rosną, dziękuję wam bardzo. Odkąd tu przybyłem, kibice traktowali mnie bardzo dobrze.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.