VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gole Valencii w 2018 roku

Adam Musialik, 31.12.2018; 10:10

Podsumowanie dokonań strzeleckich

Santi Mina i Rodrigo Moreno są najlepszymi strzelcami Valencii w mijającym roku. Zdobyli oni odpowiednio trzynaście i dwanaście bramek. W sumie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, na listę strzelców wpisało się siedemnastu graczy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko dokonania ligowe, to Rodrigo ma przewagę nad Miną. Od stycznia do grudnia 2018 roku strzelił dziesięć goli przeciwko ośmiu Galisyjczyka, który trafiał częściej w Pucharze Króla i Lidze Mistrzów. Obaj gracze podzielili między siebie 25 z 61 bramek zdobytych przez drużynę, z czego trzy były golami samobójczymi rywali. Pierwszy gol w 2018 r. strzelił Rodrigo Moreno doprowadzając do remisu 1: 1 w starciu z Las Palmas w meczu Copa del Rey, a ostatni był autorstwa Cristiano Picciniego przeciwko Huesce.

Po Minie i Rodrigo, dalej na liście plasuje się kapitan Dani Parejo, który zdobył sześć goli, z czego pięć z rzutów karnych. Następny jest Lucaino Vietto, z pięcioma trafieniami. Ponadto Argentyńczyk był jednym, któremu w mijającym roku udało się skompletować hat-tricka. Po trzy gole zdobyli Simone Zaza, Gonçalo Guedes i Michy Batshuayi, a po dwie bramki zaliczyli Kevin Gameiro i Carlos Soler. Jeden raz ze swojego trafienia cieszyli się natomiast: Nemanja Maksimovic, Francis Coquelin, Geoffrey Kondogbia, Dienis czeryszew, Ezequiel Garay, Jose Luis Gaya, Mouctar Diakhaby i Cristiano Piccini.

Kategoria: Ogólne | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.