sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Guedes podda się operacji

Michał Kosim, 13.12.2018; 22:35

Raport medyczny Los Ches

Zapadła decyzja: Gonçalo Guedes znajdzie się na stole operacyjnym. Problemy zdrowotne ma (lub miało) też kilku innych zawodników Valencii: Kondogbia, Gabriel, Gameiro, Lato oraz Murillo. Zapraszamy do przeczytania raportu medycznego i poznania sytuacji kadrowej po wygranym spotkaniu z Manchesterem United (2:1).

Gonçalo Guedes

22-letni skrzydłowy odczuwa ból mimo blokady nerwów, której Portugalczyk poddał się nieco ponad tydzień temu. W związku z tym, po konsultacji z trzema specjalistami, klubem, agentem zawodnika (Jorge Mendesem) i otoczeniem gracza postanowiono, że niezbędna będzie operacja, której sam Gonçalo chciał uniknąć. Według prognoz, do gry powinien powrócić pod koniec stycznia lub na początku lutego.

OFICJALNY KOMUNIKAT VALENCII CF:

Gonçalo Guedes zostanie zoperowany w piątek, 14 grudnia, w celu rozwiązania problemów fizycznych zawodnika. Są one spowodowane przepukliną sportowca, na którą cierpi on od kilku tygodni. Operację przeprowadzi prof. Vieira Amândio w Szpitalu Santa María w Porto, w koordynacji ze Sztabem Medycznym Valencii CF, którego szef, Pascual Casañ, będzie obecny podczas zabiegu. Szacowany czas rekonwalescencji wynosi od półtora do dwóch miesięcy, w zależności od jej przebiegu.

Geoffrey Kondogbia

Pomocnik upadł na murawę po zagraniu piłki piętą, ratując ją od opuszczenia boiska w jednej z ostatnich akcji meczu z Manchesterem United.

OFICJALNY KOMUNIKAT VALENCII CF:

Według wstępnych badań, Geoffrey Kondogbia doznał przykurczu mięśni przy ścięgnach udowych lewej nogi. Kolejna diagnoza zostanie dokonana w ciągu najbliższych godzin.

Jak w czwartkowe popołudnie poinformowała Tribuna Deportiva, pierwsza diagnoza klubowych lekarzy nie mogła być dokładna z powodu obrzęku. W ciągu następnych 24-48 godzin zawodnik przejdzie kolejne badania, jednak niewykluczona jest kontuzja mięśnia dwugłowego uda, co dla Kondogbii oznaczałoby od miesiąca do – w przypadku jego zerwania – nawet trzech miesięcy rozbratu z piłką.

Toni Lato

Młody obrońca, który w środowy wieczór zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów, po brutalnym wejściu Antonio Valencii przez długi czas przeraźliwie krzyczał z bólu. Wychowanek „Nietoperzy” zmuszony był opuścić murawę w drugiej połowie spotkania, mimo że w przerwie podano mu środki znieczulające i zaszyto głęboką ranę, sięgającą niemal do piszczeli. Testy wykluczyły jednak jakąkolwiek kontuzję.

Kevin Gameiro

Podczas spotkania z Ebro (4 grudnia) Francuz był zmuszony opuścić boisko z powodu urazu.

Marcelino przyznał, że powrót Gameiro do gry na mecz z Eibarem będzie skomplikowany i podczas wtorkowego treningu przed starciem z Manchesterem United napastnik nie trenował z resztą zespołu.

Gabriel Paulista i Jeison Murillo

Obaj stoperzy powrócili do treningów z resztą zespołu w ten czwartek. O tym, czy będą mogli znaleźć się w kadrze na sobotnie starcie z Eibarem zadecyduje piątkowy trening, jednak z racji na nikłą ilość treningów na wysokich obrotach przed kolejnym spotkaniem Valencii ich powołanie stoi pod znakiem zapytania. Większe szanse na powrót ma Gabriel, który doznał urazu w meczu z Sevillą (8 grudnia) i był poza grą krócej niż Murillo, który 30 listopada skręcił kostkę na jednym z treningów.

Kategoria: Raporty Medyczne | valenciacf.com | SD | PD | inne skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. craven12114.12.2018; 09:50
craven121Bardzo dobra wiadomość. Piłkarz takiej jakości musi być sprawny na 100 procent. Katowanie go w meczach z kontuzją to głupota roku