VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Murillo pyta klub o swoją cenę

Michał Kosim, 29.11.2018; 17:45

Reprezentant stopera rozmawiał z Los Ches

Jeison Murillo nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Kolumbijczyk rozegrał w nim zaledwie trzy mecze, dlatego już teraz sonduje możliwość odejścia, by zimą być przygotowanym na każdą ewentualność. Jego agent odbył rozmowę z Mateu Alemanym, by poznać kwotę, za jaką Valencia byłaby skłonna go sprzedać.

Rocco Dozzini, który działa w interesach 26-latka, zapytał dyrektora generalnego Valencii CF o sumę, której klub oczekiwałby w przypadku sprzedaży środkowego obrońcy zimą. Sam zawodnik jest szczęśliwy w zespole i mieście oraz nie ma konfliktu z Marcelino, jednak brak boiskowych minut sprawia, że były gracz Interu bierze pod uwagę rozbrat z Estadio Mestalla.

Czytaj także:
Murillo rozważy odejście?

Zawodnik „Nietoperzy” wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w trzech ostatnich starciach Kolumbii: z Argentyną, USA i Kostaryką, korzystając na wrześniowej zmianie szkoleniowca Los Cafeteros. Między 14 czerwca a 7 lipca odbędzie się jednak Copa América i gracz obawia się, że dalszy brak gry w klubie będzie skutkował utratą pewnej pozycji w kadrze Arturo Reyesa, a być może nawet brakiem powołania na rozgrywany w Brazylii turniej.

23 listopada, na konferencji prasowej poprzedzającej mecz z Rayo, Marcelino został zapytany o to, czy Murillo poinformował go o chęci odejścia w styczniu. Odpowiedział wtedy: „Nie przekazał mi niczego w tym stylu. Rozmawiamy o teraźniejszości i tym, co tu i teraz – co dla nas wszystkich jest najważniejsze. Nie powiedział mi o tym, jaka miałaby być jego decyzja. Ani Murillo, ani żaden inny piłkarz”.

Środkowy obrońca został wykupiony przez Blanquinegros w sierpniu, po okresie wypożyczenia, i ma kontrakt ważny do 2022 roku. Valencia zapłaciła za niego 12 mln €, a 10% z następnej sprzedaży otrzyma Inter. Dlatego należy spodziewać się, że klub nie będzie skłonny pozbywać się go za mniejsze pieniądze.

Ktoś musi odejść, by przyjść mógł ktoś

Marcelino García Toral 17 listopada przyznał w wywiadzie z El Desmarque, że klub będzie szukał rozwiązań na rynku transferowym tylko w przypadku pozbycia się któregoś z zawodników. Obecnie to właśnie Jeison zdaje się być najbliżej opuszczenia Walencji, a kwota z jego transferu mogłaby pomóc choćby w ściągnięciu kolejnego prawego obrońcy.

Jak dodaje Deporte Valenciano, także Valencia bierze pod uwagę odejście Kolumbijczyka zimą, bowiem nie może pozwolić sobie na trzymanie tak wartościowego rynkowo piłkarza jako czwartego bądź piątego stopera. Grudzień będzie więc kluczowym miesiącem dla podjęcia decyzji o przyszłości Murillo. Decyzji zarówno ze strony klubu, jak i samego zawodnika.

Kategoria: Transfery | El Desmarque | Deporte Valenciano skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.