VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Podsumowanie tygodnia #1

Wojciech Ciuraj, 30.07.2018; 19:15

Co słychać w Valencii?

Miniony tydzień podopieczni Marcelino spędzili na zgrupowaniu w Szwajcarii, z której następnie wyruszyli do holenderskiego Eindhoven by zmierzyć się z tamtejszym PSV. Choć jedynym sfinalizowanym transferem w tym czasie było zakontraktowanie Ciristiano Picciniego, władze klubu intensywnie pracują nad kolejnymi wzmocnieniami. Zapraszam do lektury pierwszego tegorocznego podsumowania tygodnia!

Temat tygodnia

Zawodnicy Valencii intensywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Mimo, że do kampanii 2018/2019 pozostało jeszcze trochę czasu sygnały docierające z drużyny napawają optymizmem. Z materiałów, które pojawiają się w sieci można wywnioskować, że wielu piłkarzy cieszy się z powrotu do wspólnej pracy.

Proces aklimatyzacji nowych graczy przebiega bez zarzutu, a część młodych zawodników którzy biorą udział w przygotowaniach już w pierwszych sparingach pokazała się z dobrej strony. Jednym z nich jest młodziutki Kangin Lee, o którym wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Prawdziwą furorę w mediach społecznościowych zrobiła jego wersja choreografii do hitu „Gangnam Style”. Mimo, że inni młodzi zawodnicy tacy jak Centelles czy Sito także musieli zaprezentować swe umiejętności taneczne przed drużyną, to właśnie Kangin Style doczekał się publikacji na instagramach naszych zawodników.

Transfery

W tym samym czasie Mateu Alemany wraz z Pablo Longorią intensywnie pracują nad wzmocnieniem kadry czego efektem było zakontraktowanie Christiano Picciciego. Włoch najpewniej nie będzie jednak jedynym wzmocnieniem na pozycji prawego obrońcy w obliczu możliwego odejścia Montoyi i Vezo. Innymi piłkarzami łączonymi w minionym tygodniu z ekipą Nietoperzy byli: Diego Laxalt, Michy Batshuayi... i w dalszym ciągu Gonçalo Guedes.

Szczególnie plotki łączące belgijskiego napastnika z Valencią zelektryzowały kibiców. Wydaje się jednak, że jest on opcją mało prawdopodobną, choć hiszpańskie media przekonują o doskonałym rozeznaniu Pablo Longorii na europejskim rynku. Mając w pamięci zeszłoroczne transfery, należy być gotowym na wzmacnianie kadry do ostatnich minut letniego okienka.

Przykrym wydarzeniem w mijającym tygodniu było odejście Ferhata Cogalana do Lille, mimo wcześniejszych sygnałów o niemal pewnym przedłużeniu kontraktu z młodym Turkiem.

Co przyniesie kolejny tydzień?

W rozpoczynającym się tygodniu, formę naszych zawodników sprawdzą angielskie zespoły. Już w najbliższą środę Valencia zmierzy się Leicester, a trzy dni później z Evertonem. Wydaje się, że będą to wartościowe sparingi przed Trofeo Naranja.

Kategoria: Felietony | Własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.