VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Lato powalczy z Gayą?

Adam Musialik, 27.07.2018; 12:59

Rywalizacja na lewej stronie defensywy

Kto będzie podstawowym lewym obrońcą w sezonie 2018/19? Najpewniej José Luis Gayà lub Toni Lato. Ten pierwszy ma przewagę już na starcie, ponieważ zajmuje tę pozycję w składzie już od kilku lat.

W poprzednim sezonie Toni Lato był głównie rezerwowym, a niekwestionowanym graczem wyjściowego składu był jego starszy kolega, który znów pokazał ponadprzeciętne umiejętności i jak kilka lat temu, po raz kolejny zwrócił na siebie uwagę najsilniejszych europejskich klubów. Podawano nawet informacje, że chce odejść z Mestalla, ale wszystko wyjaśniło się wraz z przedłużeniem kontraktu. Obecnie klauzula wykupu Gayi wynosi 100 mln €.

Natomiast Lato na swoją pozycję ciężko pracuje poświęceniem i potem wylanym na treningach. Wciąż jeszcze nastolatek oczekuje znacznie więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności niż to miało miejsce we poprzedniej kampanii. Na pewno będzie miał ku temu okazję, ponieważ Valencię czeka w tym sezonie więcej spotkań. Jeśli będzie dobrze się spisywał powstanie dla Marcelino jeden z tych problemów, który trenerzy bardzo chcą mieć tj. pytanie na kogo postawić? Ta rywalizacja może im tylko pomóc w podniesieniu swojego poziomu i zmotywuje ich nawzajem.

Kategoria: Ogólne | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Cirian27.07.2018; 15:31
CirianCosix się mnie wydaje, że dość dużo czasu spędzą na boisku w tym samym czasie. Wymieniając się pozycją na lewej stronie.


I dobrze.