VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Piccini: „Jestem lepszym obrońcą niż kiedyś”

Michał Muszyński, 25.07.2018; 13:39

Pierwsze słowa Włocha po transferze

Cristiano Piccini we wtorek został zaprezentowany oficjalnie jako nowy nabytek Valencii. Prawy defensor spotkał się z przedstawicielami mediów w specjalnie do tego przygotowanej sali prasowej, znajdującej się w hotelu w szwajcarskim Crans-Montana. Piłkarz zapowiedział swoją gotowość do gry i zaznaczył, iż poprawił swoją grę w defensywie podczas pobytu w Sportingu C.P.

Jak wrażenia po podpisaniu kontraktu z Valencią?

Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany z tego powodu. Cały proces dołączenia do drużyny przebiegł bardzo szybko i dziękuję Bogu, że mogę już być tutaj i trenować z nowym zespołem.

Kiedy dowiedziałeś się o zainteresowaniu Valencii twoją osobą?

Już od jakiegoś czasu było jakieś zainteresowanie. Szybko doszło do negocjacji i w końcu jestem tutaj.

W ciągu 24 godzin przeszedłeś testy medyczne w Walencji i udałeś się do Szwajcarii by dołączyć do zespołu. Jak zostałeś przyjęty?

Bardzo dobrze. Zobaczyłem świetną grupę. To bardzo zaangażowany i pracowity zespół z dobrym, pomysłowym trenerem. Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tej grupy.

Udało ci się porozmawiać z trenerem?

Tak, odbyliśmy krótką rozmowę. Przywitał mnie serdecznie. Teraz będziemy mieli więcej czasu, żeby porozmawiać i przedyskutować podstawowe sprawy.

Jak zdefiniowałbyś swój profil piłkarza?

Jestem ofensywnym bocznym obrońcą z dobrą budową ciała. Grając w Sportingu C.P. znacznie poprawiłem dyscyplinę gry w obronie, gdyż miałem trenera kładącego duży nacisk na grę obronną. Grałem również w europejskich pucharach. Myślę, że jestem obecnie bardziej kompletnym piłkarzem, w porównaniu do czasów mojej gry w Realu Betis Sevilla.

Czy współpraca z Jorge Jesúsem była kluczem do poprawy twojej gry w defensywie?

Tak, była kluczowa. To trener, który bardzo dużo pracuje nad taktyką zespołu. Bardzo mi to pomogło.

Czy obecność Valencii w Lidze Mistrzów pomogła ci w podjęciu decyzji o dołączeniu do drużyny?

Liga Mistrzów to świetne rozgrywki. W zeszłym sezonie debiutowałem w nich, z pewnością był to jeden z najbardziej ekscytujących momentów mojej kariery. Możliwość grania w Champions League w barwach Valencii była dla mnie bardzo ważnym aspektem przy podejmowaniu decyzji.

Jesteś gotowy do gry?

Tak, brałem udział w treningach Sportingu. Rozegraliśmy nawet kilka spotkań towarzyskich. Jestem gotów do gry w barwach Valencii.

Kategoria: Wywiady | eldesmarque skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK25.07.2018; 14:23
Powodzenia życzę ;)