VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „Ściągniemy jeszcze 4-5 graczy”

Michał Kosim, 19.07.2018; 23:49

Po przedłużeniu kontraktu

Dzień po środowym parafowaniu nowej umowy, która wiąże Marcelino z Valencią do 30 czerwca 2020 roku, trener Los Ches wziął udział w konferencji prasowej. Został zapytany m.in. o Ligę Mistrzów, wzmocnienia, Guedesa, Gameiro, Rodrigo, Zazę czy spotkanie Lima, Alemany’ego i Murthy’ego.

Konferencję rozpoczęły słowa Anila Murthy’ego. Prezydent klubu pogratulował trenerowi oraz stwierdził, że nowa umowa dla Marcelino zapewni klubowi stabilizację. Wyraził także całkowite zaufanie ze strony zarządu i Petera Lima.

Konferencja Marcelino

Co było głównym motywem przedłużenia twojego kontraktu?

Wszystko. Myślę, że ważnym elementem pracy jest to, by sprawiała, że jesteś szczęśliwy, dzięki czemu możesz transmitować to szczęście i zarażać nim innych. Możemy (wraz ze sztabem – przyp. red.) powiedzieć, że spotkało nas to w Valencii. Są takie okoliczności i warunki, na które ciężko jest trafić w piłce nożnej. Mamy pełne wsparcie zarządu i skład, który akceptuje nasze pomysły. Równocześnie posiadamy kibiców, którzy są zadowoleni z naszej pracy i się nią cieszą. To wszystko pozwoliło nam bardzo szybko osiągnąć porozumienie. Dzięki niemu nadamy projektowi stabilizacji poprzez niezbędny spokój.

Dlaczego wszystko zostało dogadane tak szybko?

Chcemy się rozwijać. Już od naszego przybycia tutaj kluczowym aspektem był konsensus. W ramach tego konsensusu szukamy stabilizacji w klubie. Nie możemy zapomnieć o przeszłości, by nie popełniać tych samych błędów. Chcemy ugruntować swoją pozycję w czołówce tabeli. Jeśli Valencia chce dołączyć do najlepszych w Europie, musi stale grać w Lidze Mistrzów. W LaLiga to bardzo trudne do wykonania, bowiem naszym niebem i ziemią jest równocześnie ta sama pozycja w tabeli. Będziemy jednak walczyć, by się na niej znajdować.

Do kiedy zamierzacie czekać na Guedesa lub innego wysokiej klasy skrzydłowego?

Zgodnie z obecnym etapem kompletowania składu i ostatnim jego planowaniem mamy do dyspozycji Ferrána i Solera, jest też Wass. Oczywistym jest, że potrzebujemy dwóch lewych skrzydłowych. Bez pośpiechu. Działamy bez przestoju, ale z cierpliwością – wierzymy bowiem, że to najlepszy sposób, by załatwić ten temat jak najlepiej. Okno transferowe jest otwarte do 31 sierpnia i do tego czasu nie zamierzamy się spieszyć.

Czy największym wyzwaniem nadchodzącego sezonu będzie korzystanie z większej ilości piłkarzy i poszerzenie składu? Czy utrzymujesz swoje założenie posiadania stosunkowo wąskiej kadry, mimo dodatkowych rozgrywek w postaci Ligi Mistrzów?

Nie potrzebujemy szerszej kadry, będziemy mieć za to taką, która będzie bardziej konkurencyjna niż zeszłoroczna. Naszą podłogą jest czwarta pozycja. LaLiga jest tym, co pozwoli nam się rozwijać, a to ma miejsce dzięki zagwarantowaniu sobie gry w Champions League. Z kolei Champions League jest tym, co pozwala na rywalizację z najlepszymi. Miejmy nadzieję, że uda nam się to robić w jak najlepszy sposób, jednak nie odwracając naszej uwagi od tego, czym i jak ważna jest LaLiga. Mamy też Puchar Króla. Valencia musi spróbować być jak najlepsza we wszystkich rozgrywkach, ale priorytetem jest LaLiga.

Jakich wzmocnień potrzebuje Valencia, by skompletować kadrę?

Skład wymaga uzupełnienia. Na dzień dzisiejszy potrzebujemy jeszcze czterech lub pięciu piłkarzy, by definitywnie go skompletować.

Co wiesz o potencjalnym ściągnięciu Guedesa?

Nie wiem niczego więcej niż wy. Od czasu do czasu rozmawiam z Guedesem. Znamy jego intencje, ale wiemy też, że jest klub, który jest w jego posiadaniu i to przede wszystkim on ma prawo głosu. Jeśli odejdzie z PSG i będzie miał istotne prawo głosu przy podjęciu decyzji to myślę, że mamy spore szanse. Rynek jest jaki jest i bardzo chcielibyśmy, by do nas dołączył. Nie ma wątpliwości, że byłaby to świetna wiadomość, ale musimy być świadomi tego, jak skomplikowana do zrealizowania będzie dla nas ta operacja.

Czytaj także:
Tuchel chce Guedesa, Guedes chce Valencii

Potrzebujesz co najmniej jednego nowego napastnika. Czy masz w planach ściągnięcie Gameiro?

Nie chcę zagłębiać się w temat piłkarzy, którzy nie należą do nas. Gameiro jest jedną z opcji dostępnych na rynku. Jest zawodnikiem o innym profilu niż ci, których mamy. On lub inny napastnik wzmocni zespół. To nasz plan. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale założenie jest takie, że snajper musi wzmocnić nasz skład.

Jakie były powody ściągnięcia Diakhaby’ego?

Gdy pod konkretnymi warunkami pojawiają się okazje rynkowe to z nich korzystamy. Takim profilem jest młody stoper, uzupełniający tych, których mamy już w składzie, ze świetlaną przyszłością. Jego możliwości odzwierciedla fakt, że w wieku 20 lat doświadczył Ligi Mistrzów i wychodził w podstawowym składzie Lyonu. Gracz, który nie grał zbyt wiele mógłby wzbudzać u nas wątpliwości, ale gdyby wystąpił w 40 spotkaniach zażyczyliby sobie za niego 50 milionów. Bardzo dogłębnie przeanalizowaliśmy ten transfer, zebraliśmy mnóstwo informacji i klub uznał, że to odpowiednia kwota, by sfinalizować tę operację. To dobre wzmocnienie na tu i teraz, a jeszcze lepsze na przyszłość. To powody, dla których zdecydowaliśmy się ściągnąć Diakhaby’ego.

Czy twój kontrakt ma klauzulę odstępnego?

Nie wiem, bo nie przeczytałem kontraktu przed jego podpisaniem. (śmiech) Nawet, jeśli taka klauzula jest w nim zawarta to mogę już teraz wam powiedzieć, że z niej nie skorzystam.

Liczysz na Rodrigo w następnym sezonie?

Rodrigo jest piłkarzem Valencii i jeśli nie pojawi się oferta nie do odrzucenia, zarówno dla klubu jak i dla niego, to zostanie z nami na następny sezon.

Czytaj także:
Rodrigo na celowniku Realu?

Jak przedstawia się sytuacja Zazy?

Zaza od zakończenia zeszłego sezonu zna swoje położenie. Rozmawialiśmy i wyjaśniłem mu jego sytuację oraz poinformowałem o niej wewnątrz zespołu. Trenuje bez najmniejszego zarzutu i z niesamowitym zaangażowaniem.

Czy Murthy i Alemany powiedzieli cokolwiek o spotkaniu z Limem?

Mam świadomość tego, o czym rozmawiali. Spotkanie przebiegło dość pomyślnie, bo dziś siedzę tu z wami i przedłużyłem umowę.

Czy jesteś zaniepokojony tym, że do klubu wciąż nie dołączył prawy obrońca?

To oczywiste, że chcemy ściągnąć prawego obrońcę.

Chcesz mieć Račicia w pierwszym składzie, czy odejdzie na wypożyczenie?

To transfer bardziej z myślą o przyszłości niż o teraźniejszości. Wywiera na nas bardzo pozytywne wrażenie. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, także biorąc pod uwagę barierę językową, która utrudnia relacje. Jego umiejętności czynią go bardzo ciekawym zawodnikiem.

Kategoria: Wywiady | ElDesmarque | Superdeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. ibiz20.07.2018; 04:59
Wspomnienie o Zazie odbieram negatywnie, chyba uważany jest za niepotrzebnego. Szkoda.