VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Diakhaby: „Gra dla Valencii będzie zaszczytem”

Bartłomiej Płonka, 17.07.2018; 13:29

Wypowiedź Francuza

Mouctar Diakhaby pod koniec czerwca dołączył do walenckiego zespołu. Obrońca zapewnia, że nie może doczekać się już debiutu w nowych barwach i robi wszystko, by odpowiednio przygotować się do gry w innej lidze.

Zanim Diakhaby przeszedł do spraw związanych z Valencią przyznał, iż czuje się niezwykle szczęśliwy z powodu zdobycia mistrzostwa świata przez reprezentacje Francji. „Bardzo cieszę się, że po dwudziestu latach odzyskaliśmy tytuł. Znam wielu piłkarzy z kadry i bardzo się cieszę z tego, co udało się im osiągnąć w Rosji. Oglądając mecz przez pierwsze kilkanaście minut byłem trochę zdenerwowany, ponieważ nie mieliśmy przewagi na boisku. Potem jednak nasza reprezentacja grała zdecydowanie pewniej i mogłem świętować”.

Następnie 21-latek przeszedł do tematów związanych z przenosinami do stolicy Lewantu. „Bardzo się cieszę, że mogłem tutaj trafić. Przyznam, że nie znałem wcześniej Kondogbii i Coquelina, ale jako moi rodacy bardzo mi pomogli od momentu mojego przybycia tutaj. Zresztą na pozostałych kolegów także zawsze mogę liczyć. Chcę, jak najlepiej przygotować się do sezonu w Hiszpanii, ponieważ to inna liga, niż we Francji”.

„Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli i szybko przystosuje się do nowej rzeczywistości. Noszenie koszulki Valencii będzie dla mnie wielkim zaszczytem i przyjemnością” — zapewniał. Piłkarz odniósł się także do osoby trenera, Marcelino. „Wiem, że trener widzi we mnie duży potencjał i będzie chciał, abym stawał się coraz lepszym piłkarzem. Chce, bym pomógł zespołowi w osiągnięciu celów”.

Na koniec, Diakhaby zapytany o rywalizację w zespole odparł, iż się jej nie obawia, a kluczowe zdanie zawsze należy do Marcelino. „Nie jest łatwo startować z pozycji potencjalnego debiutanta, ale to szkoleniowiec ma decydujące zdanie w kwestii składu. Rywalizacja jest jednak czymś dobrym i na pewno pomoże każdemu zawodnikowi”.

Kategoria: Wywiady | ValenciaCF.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. jwrjwr18.07.2018; 07:51
jwrjwrW sumie to liczyłem bardziej na transfer Ivana Marcano, bo jest Hiszpanem, jest bardziej doświadczony i reprezentuje poziom ligi mistrzów;
... ale z drugiej strony każdy wie, że we Francji szkoli się świetnych, młodych zawodników. W sumie to jest to bardzo mądry transfer i myślę, ze w dłuższej perspektywie się opłaci Valencii.