VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Vidal w Osasunie

Karol Kotlarz, 13.07.2018; 15:05

Transfer obrońcy

Nacho Vidal nie jest już zawodnikiem Valencii. Prawy obrońca przechodzi za darmo do Osasuny. Los Ches zachowają procent z przyszłej sprzedaży zawodnika oraz będą mieli opcję pierwokupu.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Valencia CF doszła do porozumienia z CA Osasuną w sprawie transferu Nacho Vidala, na mocy którego Valencia zachowa prawa ekonomiczne do zawodnika w przyszłości. VCF życzy zawodnikowi wszystkiego najlepszego w nowym etapie profesjonalnej kariery.

Obrońca podpisał 4-letnią umowę z klauzulą wynoszącą 30 mln €. „Nietoperze” nie otrzymają pieniędzy za transfer Nacho Vidala. Zachowanych zostanie jednak połowa praw do zawodnika (np. w przypadku przyszłego transferu), o czym mowa również w komunikacie opublikowanym przez Osasunę:

Athletic Club Osasuna podpisała umowę z Nacho Vidalem na kolejne cztery sezony do 30 czerwca 2022 roku. Porozumienie z Valencią CF zakłada, że zawodnik przenosi się na zasadzie wolnego transferu, jednakże walencki zespół zachowa 50% ekonomicznych praw do zawodnika. Klauzula wykupu w kontrakcie bocznego obrońcy wynosi 30 mln €.

Dodatkowo, według informacji podanych przez Cadena SER Valencia będzie mieć opcję wykupu oraz pierwokupu Hiszpana. W zakończonym sezonie Nacho Vidal rozegrał łącznie dziewięć spotkań dla Valencii – siedem w lidze, dwa w Pucharze Króla. Na koncie bocznego obrońcy znalazła się bramka zdobyta w meczu z Realem Sociedad.

Kategoria: Transfery | valenciacf.com | osasuna.es | SER skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. clio23013.07.2018; 19:10
Jeszcze będziemy tego żałować,najlepiej pozbyć się wszystkich za darmo,amunt VCF
2. Volson13.07.2018; 20:00
Trochę niezrozumiały ruch z tym darmowym transferem.
3. ThomsonVCF13.07.2018; 20:21
ThomsonVCFWincyj piłkarzy za darmo oddać, wincyj. Może wynika to z mojego niezgłębienia tematu innych drużyn o podobnych warunkach finansowych, ale zawsze mam wrażenie, że nikt za takie ochłapy nie oddaje piłkarzy jak Valencia. Teraz nowa polityka, oddawania za darmo weszła ostro ;p Wiem, że zaraz przyjdzie Michaś i mnie zacznie korygować, ale jakoś nie potrafię tego przyjmować do wiadomości widząc kluby z Anglii, które byle frajera grającego 5 meczów w sezonie sprzedają za 10 mln (30 jak młody), albo Juventus który za ultradrewnianego Sturaro chce 20 mln i nie schodzi z ceny mimo że kluby z tej samej śmiesznej Anglii chcą dać za niego aż 15-17 ;P
4. BuizeL13.07.2018; 21:10
Jest opcja pierwokupu, więc nadal jest w naszych rękach. Inaczej też patrza trenerzy na piłkarzy wypożyczonych, a piłkarzy swoich. Niby on jest w tej Osasunie, ale w każdej chwili możemy go wykupić. Takie ukryte wypożyczenie.
5. siarka00713.07.2018; 21:36
siarka007Kluby Segunda ściągnęły łącznie 7 (słownie: siedmiu) graczy za więcej niż 500 tysięcy euro w zeszłym roku, w tym trzy takie transfery przeprowadziła bogatsza od reszty Barcelona B, a trzy Osasuna, która sprzedała Sergio Leona i Berenguera za 9 mln. Ci drudzy pozwolili sobie wtedy na dwa z największych hitów transferowych tego okna w Segunda, kupując dwóch graczy za 1,5 mln każdy. Szał.

90% przenosin w LaLiga2 to wolny transfer lub wypożyczenia.

Takie są realia drugiej ligi hiszpańskiej. To nie jest Premier League, a Nacho Vidal to nie Sturaro. W LaLidze nikt go nie chciał (zero zdziwienia), poza Hiszpanią tym bardziej. Valencia miała gotową umowę z Cordobą, dzięki której miała zarobić zatrważające pół miliona euro za duet Gil i Vidal (milion w przypadku awansu o Primera, ale nie trzeba się interesować Segundą żeby wiedzieć, że z pierwszą ligą im nie po drodze), ale ci nie mogli zrealizować przenosin z powodu FFP.

Chyba wolę to 50% z opcją pierwokupu i jego przenosiny do klubu, który ma znacznie większą renomę (co wpływa na kwoty transferów z klubu), większą szansę na awans do Primera i z którego znacznie częściej gracze do Primera odchodzą zamiast tych ~250 tysięcy od Cordoby. Jak nie wypali i go opchną za jakieś 500 tysięcy to i tak wyjdzie na to samo, a jak wypali i dostaną ze 2-4 miliony... prosty rachunek. Oczywiście jeśli wypali na tyle, żeby się nim zainteresować to VCF wykłada te niewielkie pieniądze i z racji zachowanego prawa pierwokupu Naczos wraca do nas przy wyrównaniu oferty, na jaką gotowa byłaby przystać Osasuna.

Ja nikogo nie będę korygować, @Thomson, mogę co najwyżej podzielić się swoim zdaniem i swoimi spostrzeżeniami ("wiedza" zabrzmi zbyt dumnie - zaraz ktoś się doczepi, jak to ostatnio tu bywa w komentarzach) na temat rynku w Hiszpanii. ;) I tak ostatecznie wyjdzie, że bronię zarządu, ale wolę się pochylić nad tematem niż rzucić, że klub miał krzyknąć chociaż 3 miliony i znalazłby się na niego jakikolwiek chętny. Bo wiem, że by się nie znalazł, od początku mówiło się tylko o Segundzie, która groszem nie śmierdzi.

To moje skromne trzy grosze, może rzucą chociaż odrobinę inne światło na te przenosiny.

No nic. Powodzenia i fajnego transferu w przyszłości, Nacho!
6. VShingoV13.07.2018; 21:50
Gdyby ktoś byłby zainteresowany transferem Vidala w LaLiga, to by ta opcja byłaby wykonana. Jednak nikt najwyraźniej nie był zainteresowany. Jak napisała osoba powyżej, transfery gotówkowe, zwłaszcza za kwoty powyżej pół miliona nie zdarzają się często. Jeśli można było zdobyć max za niego 0,25mln to jednak opcja obecna z Osasuną jest optymalna.
Teraz należy życzyć Vidalowi wszystkiego najlepszego by jak najlepiej zagrał i Valencia zarobiła na nim, bądź powrócił do klubu.
7. ThomsonVCF13.07.2018; 21:52
ThomsonVCFJa tam się czepiać nie będę za bardzo, wiem że znasz się na hiszpańskiej piłce lepiej ode mnie. Po prostu od lat obserwuje piłkarzy, którzy odchodzą od nas za grosze i w końcu mi się ulewa trochę ;p Ten transfer nie jest akurat dla mnie żadną tragedią bo mamy opcje odkupu. Bardziej boli mnie pozbywanie się za worek siana piłkarzy z renomą. Sami traktujemy się jak klub kategorii C (B bym jeszcze zrozumiał ;p).
8. Vicente7315.07.2018; 08:56
Vicente73Mam wrażenie, że w Valencii nie daje się szans wychowankom w takim zakresie czasowym, w jakim powinno się dawać. Vidal to nie pierwszy przypadek. Najpierw pompuje się balonik jaki to kolejny wielki talent wychodzi z Mestallety, a potem daje się takiemu delikatności raptem kilka szans na udowodnienie tezy. Nacho Vidal dostał dokładnie 7 szans w La Liga...