VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Aaron nie dla Elche

Tapczan, 28.06.2006; 10:41
Wbrew temu, co podało przed paroma dniami "Las Provincias”, Aaron Niguez nie zagra w Elche. Choć lewantyński klub był już po ”słowie” z piłkarzem, nie osiągnął porozumienia z Valencią, która nie zgadza się na wypożyczenia swojego wychowanka na zasadach zaproponowanych przez drugoligowy klub.

Elche zaoferowało wypożyczenie młodego napastnika na okres trzech lat, przy czym po każdym sezonie Nietoperze mieliby możliwość odzyskania piłkarza płacąc klubowi z Estadio Martínez Valero 200 tys. Euro. Propozycja ta spotkała się z odmową Valencii, która godzi się wypożyczyć Niguez tylko na jeden sezon.

Dyrektor sportowy Elche - Mario Barrera skomentował całą sytuację następująco:” Nie dogadaliśmy się z Valencią, dlatego Aaron nie zasili naszych szeregów. Chcieliśmy wypożyczyć go na okres trzech sezonów, oni zgadzali się tylko na jeden. Nie chcieliśmy wzmacniać się na tak krótki okres czasu 17-letnim piłkarzem, bo to nie gwarantowałoby mu miejsca w wyjściowym składzie”.

Sfinalizowaniu ulegnie za to inna operacja pomiędzy Elche a Valencią. Pomocnik Mestallety – Chispa, ostatecznie trafi do drugoligowego klubu, jednak nie na zasadzie transferu definitywnego, a dwuletniego wypożyczenia, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

”Osiągnęliśmy porozumienie z Chispą i Valencią czekamy tylko na podpisanie umowy. To bardzo ciekawy zawodnik. Szybki, dynamicznym, waleczny i z charakterem. Kogoś takiego szukaliśmy od początku. Będzie grał na lewym skrzydle, ale z konieczności może tez wystąpić na boku obrony” – powiedział o wychowanku Che Barrera.

Kategoria: | marca.com skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Vicente28.06.2006; 10:56
No i dobrze!!!Lepiej żeby grał w Valenci B niż w Elche!!
2. Gutek28.06.2006; 12:50
Aaron to świetny piłkarz. Za rok lub 2 będzie najlepszym piłkarzem Valencii.
3. pedro28.06.2006; 12:50
W Valencii B nie rozwinie się tak, jak mógłby grając w II lidze. Niech poszukają innego klubu.
Szkoda, że Frankowski opuścił Elche - grałby razem z Chispą. Oby talent Chispy rozwinął się podobnie jak Gavilana i Silvy.
To jest właśnie kierunek rozwoju i przyszłość Valencii - stawianie na młodzież i stworzenie profesjonalnego systemu szkolenia wychowanków we wszystkich kategoriach wiekowych - tak jak w Ajaksie. Wtedy zawsze można kogoś utalentowanego wyłowić, kto zasili pierwszą drużynę VCF.
P.S.
Ciekawe co robi teraz Carboni?
4. ser2328.06.2006; 15:39
dlubie w nosie

masz racje pedro, wg mnie powinien odejsc gdzies do 2 ligi.

a co do przyszlosci Valencii o ktorej mowisz-kazdy chcialby zeby stawiala na mlodziez i inwestowala w nia, szkoda tylko ze wlodarze klubu tego nie kumaja...


AMUNT :valencia: !!!